czwartek, 15 września 2022 08:51

City break w Amsterdamie – co zobaczyć w tym mieście?

Autor Artykuł partnera
City break w Amsterdamie – co zobaczyć w tym mieście?

City break, czyli krótki wypad do Amsterdamu, to świetna wycieczka podczas jesiennych lub wiosennych miesięcy. W stolicy Holandii w dwa lub trzy dni można naprawdę wiele zobaczyć, pospacerować po uliczkach i zrobić zakupy w jednej z tętniącym życiem galerii handlowych.

Muzea, muzea i jeszcze raz muzea

Amsterdam to doskonale przemyślane miasto, ponieważ każda dzielnica oferuje turystom nieco inne atrakcje i możliwości. Przykładowo, w okolicy Museumplein znajduje się kilka muzeów, które można zwiedzić. Oczywiście w czasie trwania city breaku zwykle nie da się zobaczyć wszystkiego, jednak warto przynajmniej wejść do jednego lub dwóch gmachów i podziwiać wspaniałe cuda sztuki, zwłaszcza dzieła malarzy. Najbardziej znane jest Rijksmuseum, gdzie znajduje się 5 tysięcy obrazów. Można tutaj zobaczyć m.in. zachwycające obrazy Rembrandta i Jana Vermeera. To miejsce spodoba się nawet osobom, które nie są miłośnikami sztuki. Muzeum Van Gogha to kolejny budynek wart odwiedzenia – miejsce to jest poświęcone w całości holenderskiemu malarzowi, którego dzieła są znane na całym świecie. Osobom, które lubią sztukę współczesną, polecane jest jeszcze Stedelijk.

Ogrody Keukenhof

Jeśli do Amsterdamu jedziemy po raz drugi lub trzeci, możemy nieco oddalić się od miasta i wybrać na podziwianie cudów przyrody. Ogrody Keukenhof znajdują się około 40 minut drogi od centrum Amsterdamu. Warto jednak sprawdzić, czy w danym momencie miejsce to jest otwarte, ponieważ wiele zależy od pory roku (najczęściej ogrody są dostępne dla odwiedzających od marca do maja). W tych ogrodach można zobaczyć tulipany o niesamowitych kolorach i kształtach. Warto wybrać się na zwiedzanie, jeśli akurat jesteśmy w Amsterdamie w odpowiednim czasie, czyli wiosną.

Dzielnica Czerwonych Latarni

Dzielnica Czerwonych Latarni to najstarsza część Amsterdamu, która słynie jako okolica pełna klubów nocnych i prostytucji. Warto się tam wybrać jednak z innego powodu, czyli unikalnej atmosfery. Można tu zobaczyć zupełnie inny świat i styl życia. Oczywiście nie należy do tego miejsca zabierać dzieci lub osób, które nie przepadają za erotyką. Najspokojniej jest w tej dzielnicy w ciągu dnia – można wówczas swobodnie przejść się po uliczkach i zrobić kilka zdjęć.

Negen Straatjes i smaczne jedzenie

Dla fanów spędzania wolnego czasu w sposób bardziej relaksujący doskonała będzie wycieczka do dzielnicy Negen Straatjes, czyli dziewięciu uliczek zakupowych. Znajdują się tutaj luksusowe sklepy takie jak Chanel i Cartier, a także bardzo eleganckie kamienice i wykwintne restauracje. Można napić się tutaj kawy i odpocząć w swobodnej atmosferze. W Negen Straatjes znajdują się również sklepy z modą z drugiej ręki, butiki oraz sklepiki z ręcznie wytwarzaną biżuterią. Jeśli chodzi o jedzenie, warto skosztować potraw jednogarnkowych, a także smacznych ryb i owoców morza.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje

Rozrywka