poniedziałek, 29 stycznia 2024 09:27

Co może być atrakcyjnym prezentem dla 11-13 latka?

Autor Artykuł sponsorowany
Co może być atrakcyjnym prezentem dla 11-13 latka?

Masz w domu dziecko w wieku ok. 12 lat i chcesz kupić mu prezent? A może wybierasz się na urodziny dziecka w rodzinie lub u przyjaciół i szukasz odpowiedniego upominku? Czujesz się nieco zagubiony, gdyż oferta sklepów z zabawkami i prezentami jest tak ogromna, że trudno cokolwiek wybrać? Bez obaw. Każdy dorosły czasem mierzy się z takim problemem. W poniższym tekście postaramy się podpowiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wyboru prezentu, który będzie „trafiony”, a nie wyląduje na dnie szafy. Zaczynajmy.

Czym prezent dla 11-13-latka różni się od tego dla młodszych dzieci?

Zacznijmy od tego, że dzieci w wieku 11-13 lat nie są już małe. Są nastolatkami, które mają swoje zainteresowania, pasje i marzenia. Stąd też ich oczekiwania są sporo wyższe niż młodszych dzieci. I nie dotyczy to jedynie wartości materialnej prezentu, ale tego, aby był on zgodny z zainteresowaniami obdarowanego.
O ile chcemy kupić prezent dla własnego dziecka jest to nieco łatwiejsze, bo wiemy zazwyczaj czym interesuje się nasza pociecha, jak spędza czas itd. Jesteśmy bardziej na czasie. Gorzej, gdy przyjdzie nam kupić prezent dla dziecka znajomych. Tu nie pozostaje nic innego jak zapytać ich wprost o zainteresowania, pasje ich dziecka.
Możemy też niejako odciążyć ich w ten sposób, kupując jedną z rzeczy, które są na liście zapotrzebowania ich dziecka.

Prezent, z jakiej kategorii może być „strzałem w 10”, jeśli chodzi o dziecko w tym wieku?

Oto 3 propozycje dla każdej z kategorii wiekowych:

- dla 11-latka może to być np. rower, hulajnoga, rolki. Po więcej inspiracji zajrzyj na:
https://www.mediaexpert.pl/lp,pomysly-na-prezent-dla-11-latka
- dla 12-latka może to być np. piłka, korki, rękawice bramkarskie. Więcej pomysłów znajdziesz na:
https://www.mediaexpert.pl/lp,pomysly-na-prezent-dla-12-latka
- dla 13-latka może to być np. szeroko rozumiana elektronika. Tutaj wybór jest naprawdę ogromny, począwszy od zegarka, przez smartfon, tablet a na konsoli kończąc. Więcej inspiracji można znaleźć na:
https://www.mediaexpert.pl/lp,pomysly-na-prezent-dla-13-latka

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tak wąski przedział wiekowy, jak 11-13 lat sprawia, że każdy z wymienionych powyższej prezentów może być trafiony. Rower bez problemu posłuży 2-3 lata, podobnie jak konsola. O czym jeszcze warto pamiętać? Dostosujmy prezent do okazji. Zbyt drogi prezent kupiony dziecku znajomych bez specjalnej okazji może wprawić w zakłopotanie rodziców nastolatka. Z drugiej strony urodziny lub święta to okazja, aby zrobić tzw. składkowe i kupić jeden, drogi prezent, który wywoła radość na twarzy obdarowanego.

Podsumowanie

Jak widać, zakup prezentu dla młodego nastolatka wymaga nieco zachodu, ale też nie ma zbyt wielu okazji do jego wręczenia. Kluczowe jest poznanie potrzeb, zainteresowań dziecka. Wówczas szansa na to, że nasz prezent trafi do kategorii „super” rośnie i to bardzo mocno.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka