niedziela, 13 czerwca 2021 20:28

Cracovia wyprowadza się z Wielickiej. Nowe centrum treningowe oficjalnie otwarte

Autor Mateusz Łysik
Cracovia wyprowadza się z Wielickiej. Nowe centrum treningowe oficjalnie otwarte

Po prawie dwóch latach budowy, Cracovia doczekała się otwarcia ośrodka szkoleniowego Cracovia Training Center w Rącznej (gm. Liszki). Obiekt funkcjonuje już od początku roku, jednak ze względu na pandemię przekładano oficjalne otwarcie.

Jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty w maju 2019 roku, było tutaj boisko „Strażaka Rączna”. Teraz na prawie 9 hektarach zawodnicy Cracovii mają do dyspozycji 5 naturalnych, pełnowymiarowych boisk piłkarskich, w tym jedno z podgrzewaną murawą i w pełni zadaszoną trybuną mieszczącą 500 widzów, jedno boisko ze sztuczną nawierzchnią, hala ze sztuczną murawą i boiska do siatkonogi.

W budynku do dyspozycji zawodników jest 12 szatni, pomieszczenie odnowy biologicznej, sala konferencyjna, „chillroom”, siłownia jak i 50 miejsc hotelowych, pozwalających organizować obozy sportowe.

Od początku stycznia na terenie Cracovia Training Center odbywają się codzienne zajęcia I zespołu, drugiej drużyny oraz grup młodzieżowych Pasów.

W uroczystości udział wzięli m.in. Janusz Filipiak, prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa Janusz Kozioł, wójt Gminy Liszki Paweł Miś oraz kard. Stanisław Dziwisz.

Zobacz zdjęcia:

Sport

Sport - najnowsze informacje