Teoria jest ważna, ale to praktyka czyni z człowieka kompletnym. Wiedzą o tym w Myślenicach, gdzie miejscowi strażacy z OSP i PSP przeprowadzili ćwiczenia na terenie jednego z największych zakładów przemysłowych w strefie ekonomicznej.
"Celem ćwiczeń było nie tylko doskonalenie umiejętności strażaków zawodowych, ale przede wszystkim wspólne działanie z druhami z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W tego typu akcjach współpraca jest nieodzowna – w sytuacjach kryzysowych każda minuta może mieć decydujące znaczenie, dlatego zgranie działań różnych jednostek jest kluczowe dla skuteczności interwencji" - napisano w oświadczeniu.
Co ciekawe, ćwiczeniom druhów i strażaków przyglądał się m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka, który był pod dużym wrażeniem kompetencji całej kadry.
Foto: Miasto i Gmina Myślenice








![Ta inwestycja kosztowała blisko 128 milionów złotych. Wielkie otwarcie w Myślenicach [ZDJĘCIA]](https://cdn.glos24.pl/2026/08/Ta-inwestycja-kosztowa--a-blisko-128-milion--w-z--otych.-Wielkie-otwarcie-w-My--lenicach--ZDJ--CIA-_w300.webp)









