czwartek, 24 listopada 2022 12:04

Czy warto kupić iPhone SE?

Autor Artykuł partnera
Czy warto kupić iPhone SE?

2022 rok to czas, kiedy na rynku pojawiła się kolejna, trzecia, generacja jednego z chętnie wybieranych modeli iPhone'a - SE. Ta opcja kusi użytkowników wieloma funkcjami, które oferuje producent z siedzibą w Kalifornii. Jednak to, co zachwyciło Amerykanów, powoduje lekki sceptycyzm w polskich użytkownikach smartfonów. Dzieje się tak, ponieważ zdarzały się sytuacje, gdy okazywało się, że urządzenia logotypowane nadgryzionym jabłkiem nie spełniały wymogów obowiązujących w naszym kraju. W związku z tym należy odpowiedzieć sobie na proste pytanie - czy warto kupić iPhone'a SE?

iPhone SE - niska cena jak na smartfona marki Apple

Największą zaletą prezentowanego iPhone'a jest jego stosunkowo niska cena. Brzmi nieco jak oksymoron, ponieważ smartfony marki Apple raczej kojarzą się ze sporym wydatkiem. Zazwyczaj tak się dzieje, jednak nie w przypadku tego telefonu. Za model SE wyprodukowany w 2022 roku, dający do dyspozycji 64 GB pamięci oraz dostępny na stronie producenta zapłacisz jedynie 2300 zł. Natomiast egzemplarz o 2 lata starszy w tej samej konfiguracji to wydatek rzędu około 2100 zł. Jednak należy podkreślić, że kupno smartfona z innego źródła, na przykład w polskich sklepach elektronicznych, obniża podane kwoty nawet o 200-300 zł.

Co istotne, ceny utrzymujące się na takim poziomie wyróżniają tego iPhone'a jako najtańszą opcję w stajni Apple. Właśnie to sprawia, że sporo osób się na niego decyduje, ponieważ zapewnia najniższy próg wejścia do świata urządzeń logotypowanych nadgryzionym jabłkiem. Jeśli chcesz sam się o tym przekonać, zapoznaj się z ofertą dostępną na: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/popularne-serie_apple-iphone-se.

iPhone SE - kompaktowa konstrukcja kryjąca w sobie sporą moc

Smartfony marki Apple często wyróżniają się wśród smartfonów innych marek swoimi niewielkimi rozmiarami. To sprawia, że są o wiele wygodniejsze w użytku - zwłaszcza, gdy mowa o osobach mających niewielkie dłonie. Co więcej, te telefony swobodnie mieszczą się w kieszeniach spodni. Podobnie sprawa wygląda z modelem SE. Ten iPhone posiada bowiem ekran o przekątnej 4,7 cala, a taką wartością nie może się pochwalić żaden smartfon z systemem Android.

Co istotne, mimo kompaktowej konstrukcji kusi mocnym wnętrzem. W środku znajduje się m.in. procesor Apple A15 Bionic (tak, to ten sam komponent, który posiada model o numerze 14) zapewniający płynne działanie oraz możliwość pracy w wielu aplikacjach jednocześnie. Ponadto iPhone SE obsługuje standard 5G, czego wiele smartfonów z systemem Android nadal nie oferuje.

Czy warto kupić iPhone'a SE?

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione aspekty, które stanowią najważniejsze zalety iPhone'a SE, można zdecydowanie powiedzieć, że ten smartfon jest mocnym konkurentem dla urządzeń innych marek. Stosunkowo niska cena w porównaniu z pozostałymi urządzeniami od Apple, niewielkie rozmiary konstrukcji oraz imponujące parametry za sprawą solidnych komponentów czynią z niego prawdziwego flagowca marki. To właśnie te aspekty najczęściej decydują o chęci zakupu modelu SE.

Jeśli Ty także jesteś zainteresowany kupnem tego niepozornego, ale mocnego iPhone'a. W dostępnej tam kategorii znajdziesz modele powstałe w 2020 i 2022 roku w wielu kolorach oraz konfiguracjach pod kątem pamięci.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka