czwartek, 15 października 2020 09:19

Czy_warto_ubezpieczać_swoje_pożyczki_i_kredyty

Autor Artykuł sponsorowany
Czy_warto_ubezpieczać_swoje_pożyczki_i_kredyty

Podczas zaciągania kredytu lub pożyczki pracownicy instytucji finansowych zazwyczaj proponują swoim klientom dodatkowe produkty. Mowa tu np. o rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, karcie kredytowej, lokacie czy ubezpieczeniu. Ubezpieczenie pożyczki lub kredytu może być bardzo przydatnym produktem, nad którym warto się zastanowić. Zobacz czy ubezpieczenie pożyczki lub kredytu jest dobrym wyborem, ile ono kosztuje i co warto o nim wiedzieć. Na wszystkie pytania odpowiedzą eksperci kredytowi https://splatakredytow.pl/.

Czym jest ubezpieczenie pożyczki lub kredytu?

Ubezpieczenie pożyczki stanowi zabezpieczenie spłaty zobowiązania na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Pożyczkę lub kredyt można ubezpieczyć np. od utraty pracy, śmieci dłużnika czy też choroby lub kalectwa, które uniemożliwia podjęcie się pracy zarobkowej. Z ubezpieczeniami zobowiązań można się spotkać głównie w przypadku kredytów, jednak coraz więcej firm pożyczkowych także oferuje takie produkty swoim klientom.

Ubezpieczenie kredytu lub pożyczki jest korzystnym rozwiązaniem dla obu stron – instytucji finansowej oraz kredytobiorcy. W przypadku wystąpienia problemów ze spłatą, które obejmuje ubezpieczenie kredytobiorca oraz jego rodzina nie będzie musiała się martwić o to, że dług pozostanie niespłacony. Z kolei kredytodawca odzyska pożyczone pieniądze.

Za dodatkowe ubezpieczenie produktu finansowego należy oczywiście zapłacić. Zanim to jednak zrobisz, warto dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia. Co ciekawe ubezpieczeń nie udziela instytucja finansowa, a towarzystwo ubezpieczeniowe, które z nią współpracuje. Kredytodawca jest jedynie pośrednikiem w całej transakcji i pobiera za to prowizję.

Ile kosztuje ubezpieczenie kredytu lub pożyczki?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każda oferta ubezpieczenia jest inna. Koszt takiego produktu może wynieść kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent wartości zobowiązania. W przypadku pożyczek i kredytów na duże kwoty wysokość ubezpieczenia może okazać się spora. Nie oznacza to jednak, że taki produkt finansowy się nie opłaca – jeśli przyznawany jest na korzystnych warunkach, to warto się nad nim zastanowić.

Czy ubezpieczenie pożyczki się opłaca?

Opłacalność ubezpieczenia pożyczki lub kredytu powinien samodzielnie ocenić pożyczkobiorca. To czy taki dodatkowy produkt się opłaca, zależy od parametrów zobowiązania, na które chcemy się zdecydować. Ubezpieczenie nie będzie korzystnym rozwiązaniem np. gdy kwota kredytu jest niewielka i szybko go spłacimy, a koszt ubezpieczenia jest stosunkowo wysoki. W przypadku pożyczek, których okres spłaty trwa zazwyczaj kilka miesięcy, taki dodatkowy produkt również może okazać się zbędny.

Ubezpieczenie pożyczki najbardziej opłaca się osobom, które chcą wziąć duży kredyt na kilka, a nawet kilkanaście lat. W tym czasie może wydarzyć się sporo rzeczy, które mogą utrudnić spłatę zobowiązania, dlatego lepiej jest się zabezpieczyć. Jeśli nie wiesz, czy dana oferta kredytu oraz jego ubezpieczenia jest korzystna, to warto skontaktować się z doradcą https://splatakredytow.pl/.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje