środa, 22 marca 2023 12:11

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Autor Artykuł sponsorowany
Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Zakup czy sprzedaż nieruchomości dla większości z nas nie jest łatwym zadaniem. Nic dziwnego - to przecież decyzja, która będzie miała wpływ na całe nasze życie! Dlatego, zanim zaczniemy ją planować, warto poszukać kogoś, kto odpowie na nasze pytania i pomoże nam się odnaleźć na trudnym rynku nieruchomości. Tym kimś jest oczywiście dobry pośrednik nieruchomości. Jak wybrać najlepszego z nich? Po czym rozpoznamy agencję nieruchomości, której warto zaufać? O tym w naszym artykule!

Postawmy na ekspertów!

Zadanie agentów nieruchomości jest jedno - sprawić, by nasza droga do idealnego mieszkania bądź sporych zysków ze sprzedaży lub wynajmu nieruchomości była jak najprostsza. Jednak czas i nerwy pozwoli nam zaoszczędzić tylko takie biuro, które zaproponuje nam kompleksowe wsparcie. Innymi słowy, będzie przy nas od momentu, w którym zdecydujemy się spełnić nasze mieszkaniowe marzenia, aż do złożenia ostatniego podpisu pod umową. A jeśli trzeba - nawet i dłużej.

Najlepsze agencje, takie jak chociażby biuro nieruchomości homfi (dane kontaktowe krakowskiego pośrednika znajdziemy tutaj: biuro nieruchomości homfi oddział Kraków) doskonale to rozumieją! Dzięki wsparciu specjalistów z zakresu prawa, marketingu czy finansów są w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem na drodze do udanej transakcji. A czego konkretnie możemy oczekiwać od profesjonalnej agencji? Przede wszystkim:

●     indywidualnej strategii marketingowej - nie sprzedamy ani nie wynajmiemy naszego mieszkania, jeśli nikt o nim nie usłyszy! A już na pewno nie zrobimy tego na korzystnych dla nas warunkach. Najlepsi pośrednicy przygotują plan promocji dostosowany do potrzeb naszego domu lub mieszkania i zaopiekują się jego realizacją - krok po kroku! Zorganizują sesję zdjęciową i wirtualny spacer; opracują szczegółową ofertę z profesjonalnym opisem nieruchomości i opublikują ją wszędzie tam, gdzie może znaleźć się przyszły nabywca; wreszcie, przygotują mieszkanie do prezentacji i oprowadzą po nim zainteresowanych, stosując sprawdzone techniki marketingu sensorycznego. Wszystko po to, by pokazać, jak wyjątkowa jest nasza nieruchomość!

●     usług zarządzania najmem - ci, którzy zajmują się zarządzaniem wynajmowaną nieruchomością doskonale wiedzą, jak trudnym i czasochłonnym może być to zadaniem. Pomoc biura nieruchomości jest tutaj bezcenna! Profesjonalny zarządca zaopiekuje się nie tylko wynajmowanym mieszkaniem, ale także i jego lokatorami - a nam pozostanie skupić się na tym, co dla nas w życiu najważniejsze;

●     pomocy w znalezieniu mieszkania, które spełni wszystkie nasze potrzeby - znalezienie wymarzonego domu lub mieszkania pośród setek ogłoszeń jest jak szukanie igły w stogu siana; jednak nie dla pośrednika nieruchomości! Agencje doskonale wiedzą, które oferty rzeczywiście mogą odpowiadać naszym potrzebom, a do tego - mają dostęp do ogłoszeń “na wyłączność”, których nie znajdziemy nigdzie indziej!

●     wsparcia na każdym etapie negocjacji - nieważne, po której stronie umowy jesteśmy - agent nieruchomości z pewnością będzie po naszej! Proces negocjacji oraz dopinania szczegółów transakcji na ostatni guzik potrafi być bardzo stresujący, dlatego wsparcie doświadczonego pośrednika jest nieocenione;

●     załatwienia wszystkich formalności - prawne lub finansowe kwestie bez wątpienia mogą przytłoczyć; dla agencji nieruchomości nie stanowią one jednak wielkiej przeszkody. Zwłaszcza, jeśli współpracuje ze specjalistami w tych dziedzinach!

Opinie powiedzą nam wszystko

Wybierając agencję nieruchomości, której ostatecznie powierzymy opiekę nad naszymi mieszkaniowymi marzeniami, koniecznie dowiedzmy się, co sądzą o niej inni. Znalezienie opinii w internecie nie będzie trudne - dzieli nas od nich jedynie kilka kliknięć - a wpływ, jaki będą miały na naszą decyzję może okazać się kluczowy. Bo kto, jak nie byli lub obecni klienci danej agencji wie najlepiej, jak w rzeczywistości wygląda współpraca z jej pośrednikami? Jeśli czujemy, że trafiliśmy na rzetelne opinie - zaufajmy im!

W znalezieniu idealnego biura nieruchomości pomogą nam także głosy ekspertów z branży. Konkursy i rankingi, takie jak np. największy w Polsce konkurs Lider Nieruchomości Otodom nagradzają te agencje, które wytyczają nowe ścieżki na rynku, zaś na pierwszym miejscu stawiają swoich klientów i ich potrzeby. I właśnie taką agencją jest homfi - wyróżnione tytułem polskiego Lidera Nieruchomości w latach 2019 oraz 2021.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka