piątek, 6 marca 2020 13:34

Dąbrowa Tarnowska. Kim był Jan Zieja? Zobacz sesns w "Sokole"

Autor Marzena Gitler
Dąbrowa Tarnowska. Kim był Jan Zieja? Zobacz sesns w "Sokole"

Od 13 marca w Kinie "Sokół" w Dabrowie Tarnowskiej będzie można zobaczyć folm Roberta Glińskiego "Zieja. Nie zabijaj nigdy nikogo" poświęcony postaci wyjątkowego duchownego, którego decyzje budziły kontrowersje.

Kino „Sokół” to nie tylko komedie romantyczne, biografie idoli disco polo i animacje ze studia Disneya. W minionym czasie można było w jedynym w powiecie dąbrowskim kinie premierowym zobaczyć między innymi wspaniałe, nagradzane i nominowane do nagród dzieła polskiej kinematografii („Boże Ciało”, „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Supernova”).

Już za tydzień od 13 marca przez dwa tygodnie będzie można oglądnąć niezwykłą filmową biografię „Zieja – nie zabijaj nigdy nikogo”.

Jest rok 1977. Osiemdziesięcioletni ksiądz Jan Zieja współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników (KOR), zostaje wezwany na przesłuchanie. Rozmowy z funkcjonariuszem służby bezpieczeństwa staną się przyczyną retrospektywnej wędrówki po barwnym życiu księdza, prezentacji jego niezwykłej duchowej postawy, a także opowieści o najważniejszych wydarzeniach polskiej historii wieku dwudziestego.

Reż. Robert Gliński, w rolach głównych: Andrzej Seweryn, Mateusz Więcławek, Zbigniew Zamachowski, Sławomir Orzechowski, Sonia Bohosiewicz.

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje