środa, 5 lutego 2020 09:33

Dachowanie w Borzętach, czołówka w Harbutowicach [ZDJĘCIA]

Autor Manuel Langer
Dachowanie w Borzętach, czołówka w Harbutowicach [ZDJĘCIA]

W dniu 3 lutego o godzinie 21.48 Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach odebrał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Borzęta.

Na miejscu zdarzenia strażacy w wyniku rozpoznania stwierdzili pojazd na dachu, który wcześniej uderzył w przepust betonowy i ogrodzenie prywatnej posesji. Kierowca opuścił pojazd samodzielnie nie odnosząc obrażeń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów pożarniczych, stożków ostrzegawczych; oświetlono teren działań oraz usunięto naniesioną ziemię z jezdni w celu przywrócenia jej do ruchu kołowego. Uszkodzony pojazd po zakończeniu czynności wyjaśniających przez funkcjonariuszy Policji został zabrany przez Pomoc drogową. W działaniach udział brały zastępy OSP Borzęta, JRG Myślenice.

Zastępy strażaków OSP Harbutowice, OSP Sułkowice oraz JRG Myślenice w dniu 4 lutego zostały zadysponowane do zderzenia czołowego dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej w miejscowości Harbutowice. Pojazdy po zderzeniu całkowicie zablokowały przejazd. Cztery osoby zostały poszkodowane w tym dwoje dzieci (13 i 17 lat).

Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym do czasu przybycia Zespołów Ratownictwa Medycznego. Następnie przystąpiono do zmycia substancji ropopochodnej z jezdni zmywaczem "Sintan" oraz usunięcia skutków zdarzenia z jezdni. Po czynnościach operacyjnych policji uszkodzone samochody zostały zabrane przez pomoc drogową. Droga wojewódzka była nieprzejezdna przez ok. 1,5 godziny.

mł. bryg. Roman Ajchler

Myślenice - najnowsze informacje