poniedziałek, 17 października 2022 12:57

Depeche Mode wystąpią w Krakowie!

Autor Tomasz Stępień
Depeche Mode wystąpią w Krakowie!

Już niebawem Enjoy the Silence, Personal Jesus, Never Let Me Down Again czy Strangelove legendarnego Depeche Mode będziemy mogli usłyszeć w Tauron Arenie. Zespół właśnie ogłosił nową trasę koncertową, na której dwa koncerty zagrają w Polsce, w tym jeden – w Krakowie!

Trasa Memento Mori Tour będzie wspierać nadchodzący 15. studyjny album zespołu - Memento Mori, który ukaże się wiosną 2023 roku. Płyta ma szczególne znaczenie dla muzyków i nawiązuje do niedawnej śmieci klawiszowca i współtwórcy zespołu, Andrew Fletchera, który zmarł 26 maja 2022 w swoim domu, na rozwarstwienie aorty, w wieku 60 lat. Mówiąc o Memento Mori, Martin Gore skomentował: "Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia". Dave Gahan dodał: "Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z Wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów w przyszłym roku".

Dave Gahan i Martin Gore ujawnili, że trasa koncertowa organizowana przez Live Nation rozpocznie się specjalną, limitowaną serią występów w północnoamerykańskich arenach od 23 marca, zanim zespół wyruszy do Europy na letnią trasę koncertową. Daty w Ameryce Północnej będą obejmować przystanki między innymi w nowojorskim Madison Square Garden, chicagowskim United Center, Kia Forum w Los Angeles i Scotiabank Arena w Toronto. Następnie zespół rozpocznie swoją europejską trasę koncertową 16 maja, podczas której wystąpi między innymi na Stade de France w Paryżu, Stadionie Olimpijskim w Berlinie, San Siro w Mediolanie i Twickenham Stadium w Londynie. W Polsce Depeche Mode zagra dwa koncerty: 2 sierpnia 2023 na PGE Narodowym i 4 sierpnia 2023 na Tauron Arenie. Bilety na krakowski koncert będą w sprzedaży od 19 października od godziny 10:00 na livenation.pl

fot: Wikipedia/Tilly antoine

Kraków

Kraków - najnowsze informacje