niedziela, 1 października 2023 08:52

Deszcz nie pokrzyżował planów Konfederacji. Mentzen zapowiada likwidację podatku od spadku i darowizn

Autor Patryk Trzaska
Deszcz nie pokrzyżował planów Konfederacji. Mentzen zapowiada likwidację podatku od spadku i darowizn

Lejący się strugami z nieba deszcz nie pokrzyżował planów liderów Konfederacji. W ramach trasy Bosak&Mentzen NA ŻYWO!, na nowosądeckim Rynku, pojawiły się setki mieszkańców, popierających ugrupowanie.

To nie pierwsze tego typu spotkanie w ramach trasy Bosak&Mentzen NA ŻYWO! w Małopolsce. Pod koniec sierpnia, liderzy Konfederacji gościli w Krakowie, gdzie zapowiadali walkę z obecnym system polityczno-gospodarczym, prostsze podatki i koniec z biurokracją.

Nie inaczej było wczoraj (30 września) podczas spotkania z wyborcami na nowosądeckim Rynku. Pomimo ulewnego deszczu, na wydarzeniu pojawiło się kilkaset mieszkańców.

Sławomir Mentzen wraz z Krzysztofem Bosakiem mówili o planach partii po wyborach. Konfederacja chce m.in. zmian ustaw podatkowych i uproszczenia podatków PIT, CIT i VAT, a także likwidację 13. i 14. emerytury, 300 plus oraz brak waloryzacji 500 plus.

Liderzy ugrupowania krytykowali "politykę rozdawnictwa" rządów PO-PSL (2007-2015) oraz Prawa i Sprawiedliwości (2015-2023). Sławomir Mentzen zapewnił, że gdy zostanie Ministrem Finansów, pierwszego dnia jednym rozporządzeniem zniesie trzy podatki. Wedle zapowiedzi polityka, zniknąć mają podatki od spadku i darowizn, PCC od domów i mieszkań oraz podatek od odsetek i obligacji.

Przypomnijmy, wybory do parlamentu RP odbędą się w niedzielę, 15 października.  Na czele listy Konfederacji w okręgu sądeckim stoi Ryszard Wilk.

fot. Dariusz Bielec

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka