środa, 10 sierpnia 2022 09:02

Digital marketing, czyli gdzie szukać nowych klientów?

Autor Artykuł sponsorowany
Digital marketing, czyli gdzie szukać nowych klientów?

Nawet najlepsza marka oferująca najwyższej jakości produkty nie zdobędzie satysfakcjonującego grona klientów bez wdrożenia właściwych metod marketingowych. Tradycyjne formy reklamy nie przynoszą już spektakularnych efektów. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się cyfrowe sposoby promocyjne. Internet oferuje bowiem niemal niezmierzony wachlarz możliwości, których wybór może być uwarunkowany konkretnymi celami, charakterystyką branży czy potrzebami grupy docelowych odbiorców. Okazuje się jednak, że wielu przedsiębiorców gubi się w morzu tylu perspektyw, nie wiedząc, gdzie szukać swoich klientów.

Dlaczego digital marketing to klucz do sukcesu?

Podczas gdy standardowe formy reklamy, takie jak ulotki, plakaty, wpisy w prasie czy bloki w telewizji, przestają być już tak bardzo skuteczne, marketing online wciąż zaskakuje swoimi wynikami. Trudno się temu dziwić. Niemal 84% użytkowników przed dokonaniem zakupu poszukuje informacji w Internecie. Co więcej, prawie 80% Polaków decyduje się na zakup produktów w sieci. Fakty te tworzą doskonałe środowisko do inwestycji w różnego rodzaju kampanie marketingowe online. Przedsiębiorcy zastanawiają się jednak, jak wybrać najlepszą opcję spośród tylu możliwości?

Sposoby na skuteczne promowanie marki online

Wybór konkretnego kanału reklamowego uwarunkowany powinien być potrzebami marki, charakterystyką branży, oczekiwaniami potencjalnych klientów oraz wieloma innymi czynnikami. Nic więc dziwnego, że zaplanowanie strategii marketingowej spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Istnieje jednak kilka uniwersalnych sposobów na promowanie oferty w sieci, które korzystnie wpłyną na rozwój niemal każdego biznesu.

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie witryn polega na wykorzystaniu różnorodnych narzędzi optymalizacyjnych w celu osiągnięcia jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce. Do metod wykorzystywanych w ramach tej strategii zaliczyć można na przykład stosowanie właściwych słów kluczowych, budowanie sieci wartościowych linków czy dostosowywanie zawartości strony do wymagań urządzeń mobilnych.

Fora internetowe

Fora internetowe to miejsca, gdzie stosunkowo najłatwiej spotkać osoby zainteresowane danym produktem. Udzielanie się w popularnych dyskusjach i odpowiadanie na najbardziej nurtujące grupę docelową pytania to świetny sposób na wykazanie się wiedzą oraz znajomością branży.

Kampanie Google Ads

Płatne kampanie reklamowe online rosną w siłę. Przedsiębiorców zachęca nie tylko krótki czas oczekiwania na pierwsze efekty, ale też prostota tworzenia ofert promocyjnych, które spotykają się ze sporym zainteresowaniem ze strony grupy docelowej. Reklamy PPC, mimo że wymagają pewnych nakładów finansowych, są ważnym narzędziem niemal każdej strategii marketingowej, gdyż ich rentowność zapewnia satysfakcjonujący zwrot z inwestycji.

Social media marketing

Budowanie obecności marki na popularnych serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter czy LinkedIn, to doskonały sposób na pozyskiwanie nowych klientów. Social media skupiają bowiem ponad 27 milionów Polaków, wśród których z pewnością znajdą się osoby zainteresowane daną ofertą.

Czy marketing cyfrowy jest opłacalny?

Istnieje wiele różnorodnych sposobów promowania marki online. Podczas gdy część z nich wdrożyć można całkowicie bezpłatnie, kilka opcji obliguje do poniesienia pewnych kosztów. Wiele technik, takich jak pozycjonowanie stron internetowych, wymaga ponadto specjalistycznych narzędzi i szerokiej wiedzy w zakresie SEO, co oferują profesjonalne agencje marketingowe. Jedną z nich jest działająca już ponad 14 lat Grupa iCEA, której holistyczne podejście pomogło setkom firm z całego świata.

Podsumowując, marketing cyfrowy, mimo że dość wymagający i czasochłonny, zapewnia efekty, jakich nie gwarantuje żadna inna strategia, dlatego zdecydowanie warto wdrożyć go do planu działania swojej firmy.

Technologia - najnowsze informacje