piątek, 8 listopada 2019 13:20

Dla Niepodległej w Pisarzowej

Autor Marzena Gitler
Dla Niepodległej w Pisarzowej

Polska dla mnie…” to hasło tegorocznych obchodów Święta Niepodległości, które odbędą się dnia 10 listopada w budynku świetlicy wiejskiej w Pisarzowej.

Obchody tego niezwykle ważnego święta będą mieć w tym roku rozszerzony charakter. Złoży się na nie wystawa artystów pochodzących z Pisarzowej, bądź z nią związanych, do których dołączą laureaci tematycznego konkursu plastycznego dla dzieci. Podczas uroczystości zostaną również posadzone dwa Drzewa Niepodległości na ziemi, przywiezionej z Zułowa na Litwie - miejsca urodzin Józefa Piłsudskiego, która przywieźli członkowie Zespołu "Kijom Worci". Zwieńczeniem obchodów będzie wieczornica, zorganizowana przez świetlicę wspólnie z Zespołem "Kijom Worci", warsztatami "Czerwone Korale" oraz lokalnymi artystami.

W zamyśle organizatorów ma być to święto radości i nadziei na kolejne wieki niepodległości i rozwoju, a jego uroczysty charakter podkreślają symbole i barwy narodowe. Najpiękniejszą chyba ilustracją tych życzeń jest "laurka dla Polski" napisana przez Ewelinę z Koleśnik na Litwie, która znajduje się na zdjęciu poniżej.

Zapraszamy na wspólne świętowanie polskiej niepodległości do świetlicy w Pisarzowej w niedzielę 10 listopada o godz. 16.30.

inf. i foto: UG Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje