piątek, 26 maja 2023 11:15

Dlaczego myśliwi używają gogli noktowizyjnych?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego myśliwi używają gogli noktowizyjnych?

Kiedy jesteś na polowaniu, musisz być dobrze wyposażony. Potrzebne są różne urządzenia, takie jak zestaw przetrwania i tak dalej, ale nie należy zapominać o znaczeniu lornetki noktowizyjnej, zwłaszcza jeśli jesteś w dziczy w nocy. Dowiedzmy się, dlaczego lornetka noktowizyjna jest ważna dla polowania w najlepszych warunkach.

Znaczenie lornetki noktowizyjnej

Polowanie polega na wypatrywaniu lub obserwowaniu zwierzyny lub monitorowaniu otoczenia. Wzrok jest więc niezbędny, zarówno w dzień, jak i w nocy, dlatego trzeba wiedzieć, jak go używać. Aby ułatwić tę czynność, idealnym rozwiązaniem jest korzystanie z urządzeń optycznych, a tu z pomocą przychodzi lornetka noktowizyjna. Jest to szczególnie ważne, jeśli polujesz we wczesnych godzinach porannych lub po zmroku, ponieważ w tych godzinach jest mało światła lub nie ma go wcale. Dzięki lornetce noktowizyjnej widzenie w ciemności jest optymalne. W zależności od modelu, pole widzenia wynosi do 300 metrów w dzień i 60 metrów w nocy. Pozwalają one widzieć na odległość i lepiej identyfikować zwierzynę, jest lepsza przejrzystość, czy to o świcie, w nocy czy o zmierzchu. Ale także zapewniają większe bezpieczeństwo. Używając ich, widzisz wyraźnie, gdzie idziesz, więc unikasz potencjalnych niebezpieczeństw po drodze. Ponadto, dzięki niektórym modelom możesz z łatwością robić zdjęcia lub nagrywać filmy. Dla Twojej informacji, nocne polowania są regulowane zgodnie z artykułem 429-19 Kodeksu Ochrony Środowiska. Przed wyjściem na polowanie najlepiej jest być dobrze poinformowanym.

Kilka słów o lornetkach noktowizyjnych

Lornetki noktowizyjne, znane również jako ALR (Amplifiers of Residual Light) lub ILR (Intensifiers of Residual Light), to urządzenia optyczne, które pozwalają widzieć w całkowitej ciemności. Co prawda są one wykorzystywane głównie przez policję i siły zbrojne, ale interesują się nimi także myśliwi, którzy polują o zmierzchu lub w nocy. Ale można je również wykorzystać do obserwacji nieba lub dowolnego innego obiektu. Czy to monokular, czy lornetka termowizyjna lub na podczerwień, pozwalają one doskonale widzieć wiele rzeczy w ciemności. Dla lepszych wrażeń wizualnych lornetki noktowizyjne są obecnie dostępne z najnowszą technologią. Niektóre modele zawierają urządzenie, które wzmacnia światło otoczenia, aby poprawić widoczność w ciemności. Są też takie, które oferują ciekawy zakres powiększenia, jeśli chcesz zobaczyć rzeczy dokładniej. Modele termiczne mają czujniki o wysokiej rozdzielczości z systemem wykrywania o wysokiej czułości, dużym zasięgu, szerokim polu widzenia lub regulowanej emisyjności.

Jak wybrać lornetkę noktowizyjną?

Przy wyborze lornetki noktowizyjnej należy kierować się kilkoma kryteriami. Pierwszym i najważniejszym jest jej waga i rozmiar. Rzeczywiście jest to sprzęt, który trzeba nosić podczas aktywności w dziczy, więc nie powinien być zbyt ciężki i nieporęczny. Dzięki temu będziesz mógł z łatwością pokonywać wąskie ścieżki, wspinać się na drzewa i góry. Następnie zwróć uwagę na powiększenie, ponieważ nie wszystkie modele mogą przybliżać konkretny obszar. Większość lornetek noktowizyjnych ma zakres powiększenia od 2 do 10 razy. Jednak im większe powiększenie, tym bardziej minimalizuje się pole widzenia i jakość światła. Zwróć też uwagę na zastosowaną technologię. Najnowsze modele są droższe, ale lepiej spełniają swoją rolę. Wybór zależy jednak od zastosowania. Nie zapominajmy o różnych opcjach, takich jak otwory do montażu statywu, funkcja składania ułatwiająca transport, karta micro SD do nagrywania filmów i zdjęć...

Skup się na noktowizji

Kiedy mówimy o noktowizji, mamy na ogół na myśli technologie, które pozwalają nam widzieć w ciemności za pomocą dedykowanych urządzeń. Urządzenia noktowizyjne są ogólnie reprezentowane przez ich generację, z których każda oferuje bardziej zaawansowane szczegóły i funkcje niż poprzednie. Lornetki noktowizyjne, na przykład, są popularnymi akcesoriami dla myśliwych i miłośników outdooru. Wykorzystują one czujnik przystosowany do wykrywania światła podczerwonego, a także optykę zaprojektowaną w celu wzmocnienia obrazu. Najnowsze noktowizory zawierają również takie funkcje, jak ekran LCD do wyświetlania wyraźnych obrazów oraz mapę, która pokazuje szczegóły otoczenia.
Na rynku dostępne są różne marki i modele noktowizorów, z których każdy ma swoje wady i zalety. Użytkownicy naszego sklepu internetowego mogą wybrać idealny model w zależności od konkretnych potrzeb i budżetu. Na koniec należy zauważyć, że korzystanie z tych urządzeń wymaga pewnej wiedzy i odpowiedzialnego użytkowania, aby uniknąć wszelkich wypadków lub naruszeń przepisów. Każdy produkt i urządzenie w magazynie na naszym sklepie jest wyświetlany w cenie publicznej, prosimy o kontakt z nami, aby uzyskać wycenę i dostęp do najlepszej ceny dla zakupów grupowych.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka