niedziela, 17 marca 2024 19:04

Długo nie trzeba było czekać. Pierwsi pijani kierowcy stracili swoje auta

Autor Norbert Kwiatkowski
Długo nie trzeba było czekać. Pierwsi pijani kierowcy stracili swoje auta

Od 15 marca w Polsce obowiązuje nowe prawo, gdzie państwo ma prawo konfiskować pojazdy pijanym kierowcom. Na “efekty” długo nie trzeba było czekać…

Jeszcze tego samego dnia, około 2 w nocy, czyli dwie godziny po wejściu w życie ustawy mówiącej o konfiskacie samochodu, w przypadku jazdy w stanie nietrzeźwości, tarnowscy policjanci zostali wezwani w związku z uszkodzeniem ogrodzenia.

Na miejscu okazało się, że 42-letni mężczyzna przyjechał do tarnowskiego szpitala ze swoim kilkuletnim synem, który wymagał interwencji lekarskiej. Jadąc po trawniku mężczyzna stracił kontrole nad kierowanym nissanem i uderzył w szpitalne ogrodzenie. Kierowca został poddany badaniu trzeźwości i wówczas okazało się, że nie powinien kierować pojazdami mechanicznymi. W jego organizmie było ponad 2,5 promila alkoholu.

Z uwagi na to, że 42-latek prowadził swój samochód w stanie nietrzeźwości, wszczęto wobec niego postępowanie za kierowanie pojazdami mechanicznymi. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch i trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a zgodnie z nowymi przepisami jego samochód został odholowany na parking strzeżony.

Foto: KPP w Tarnowie

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka