piątek, 1 lipca 2022 11:06

Do centrum Miechowa tylko do 18 ton

Autor Tomasz Stępień
Do centrum Miechowa tylko do 18 ton

Koniec z wjazdem TIR-ów, ciężkich wywrotek czy dużych pojazdów budowlanych do centrum Miechowa. Właśnie wprowadzono ograniczenie tonażu pojazdów wjeżdżających do centrum miasta.

Wprowadzona 8 czerwca 2022 r. nowa organizacja ruchu właśnie została zrealizowana przez Zarząd Dróg Powiatowych z funduszy Powiatu Miechowskiego, po uprzednich konsultacjach z zarządcami wszystkich dróg. Zlikwidowano istniejące oznakowanie dotyczące byłego przebiegu ruchu tranzytowego przez centrum miasta Miechów, a zamiast niego pojawiły się znaki B-5 „18t”, które ograniczają wjazdu do centrum z drogi krajowej nr 7 i drogi wojewódzkiej nr 783.

– W związku z faktem, iż po północnej stronie Miechowa zlokalizowana jest obwodnica, konieczne było wprowadzenie ograniczenia tonażowego w celu uniemożliwienia skracania trasy przez kierowców pojazdów poruszających się w kierunku od Krakowa oraz Olkusza – komentuje Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy miechowskiego starostwa.

Zmianę z pewnością przyjmą z ulgą mieszkańcy Miechowa. Ciężkie pojazdy przejeżdżające przez centrum są prawdziwym utrapieniem. Nic dziwnego. Waga ciągnika siodłowego z naczepą może wynosić nawet ponad 40 ton, a 4-osiowej wywrotki jest nawet większa. Teraz takie pojazdy do centrum Miechowa nie wjadą.

Fot: Starostwo Powiatowe

Miechów - najnowsze informacje