poniedziałek, 3 kwietnia 2023 08:52

Do czego służy worek Ambu?

Autor Bernard Szwabowski
Do czego służy worek Ambu?

Mimo wszelkich chęci, które możemy mieć, aby nieść pomoc drugiej osobie, są przypadki, w których bez wyposażenia nie jesteśmy w stanie pomóc. Właśnie dlatego warto wyposażyć się w dodatkowe elementy, które pomogą nam w trudnych chwilach, w których niezbędne będzie sięgnięcie po profesjonalny sprzęt medyczny, dzięki któremu niekiedy uda nam się uratować zdrowie lub nawet życie poszkodowanemu.

Czym jest worek Ambu?

Aby zrozumieć, do czego służy worek ambu, konieczne jest wyjaśnienie już na samym starcie, czym on jest. Odpowiedź na to pytanie jest jednak dużo prostsza, niż mogłoby się wydawać, worki Ambu nazywane są inaczej workami samorozprężalnym, czyli resuscytatorami ręcznymi. Ze względu na sposób, w jaki został wykonany worek ambu, możliwe jest jego ponowne użycie po odpowiedniej sterylizacji. W ten sposób nie musimy kupować nowego worka po każdym użyciu, dzięki czemu możliwa jest oszczędność funduszy, która w przypadku przedmiotów medycznych jest niezwykle ważna.

Worek ambu — kiedy się go używa?

Wiedząc już, czym jest worek ambu, możemy przejść do wyjaśnienia tego, do czego on służy. Jest to sprzęt medyczny, który powinien być używany tylko przez przeszkolony personel medyczny oraz ratowników pogotowia. Przeszkolenie w tej dziedzinie jest niezbędne, ponieważ wentylacja płucna musi zostać prawidłowo przeprowadzona, aby nie wyrządzić ofierze jeszcze większych problemów zdrowotnych. Worek ambu jest bezpośrednio połączony z maseczką, którą nakłada się na usta oraz nos pacjenta, który przestał oddychać lub ma silne problemy z oddychaniem.

Samo użycie worka, który dystrybuowany jest przez sklep dla ratowników medycznych, zachodzi po prawidłowym uszczelnieniu maski. W takim momencie ściskamy worek, aby powietrze zostało wtłoczone. Worek ambu występuje w różnych rozmiarach, dzięki czemu możemy dostosować jego wielkość do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Wybierając worek ambu, musimy również wziąć pod uwagę wiek pacjenta, ponieważ jego inny worek powinien zostać wybrany dla dziecka, a inny dla osoby dorosłej.

Na co zwrócić uwagę wybierając sklep dla ratowników medycznych?

Koniecznością podczas tego, gdy wybieramy sklep dla ratowników medycznych, jest sprawdzenie profesjonalności danego sklepu. Jest to niezbędne, ponieważ mamy zamiar kupić tam sprzęt, który może uratować życie drugiego człowieka, dlatego sięgnięcie po niesprawdzony produkt może sprawić, że osobie poszkodowanej stanie się jeszcze większa krzywda. Decydując się na zakup worka ambu dobrym pomysłem jest sięgnąć również po defibrylator aed, ponieważ jest to kolejne urządzenie, które pomoże nam w ratowaniu życia poszkodowanego, u którego doszło do zatrzymania krążenia.

Jeżeli szukasz sklepu, który warty jest polecenia, to zdecydowanie jedną z najlepszych opcji jest sklep dla ratowników medycznych czarmed.pl. Profesjonalny sprzęt, który dostępny jest w ofercie sklepu, defibrylator aed oraz inny sprzęt sprawi, że będziesz przygotowany na każdą sytuację, która się wydarzy, dlatego sięgnij po ich sprzęt już dzisiaj!

Zdrowie – zagrożenia i choroby - najnowsze informacje

Rozrywka