piątek, 11 sierpnia 2023 09:18

Do wody wpadła koparka z operatorem. Dramatyczna akcja ratunkowa [AKTUALIZACJA]

Autor Katarzyna Jamróz
Do wody wpadła koparka z operatorem. Dramatyczna akcja ratunkowa [AKTUALIZACJA]

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w piątek (11 sierpnia) w miejscowości Radłów. Koparka wraz z operatorem wjechała do zbiornika wodnego. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w piątek przy ul. Kolejowej w Radłowie (powiat tarnowski). Informacja o tym dramatycznym zdarzeniu do służb wpłynęła po godzinie 9:00.

– Na terenie zakładu eksploatacji, gdzie trwa aktywne wydobycie kruszywa, doszło do zdarzenia, podczas którego operator koparko-ładowarki wjechał z całym sprzętem do wody. W tej chwili w odległości kilkunastu metrów od brzegu trwają czynności poszukiwawcze, które są prowadzone przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Do chwili obecnej, pomimo przeszukania obszaru wodnego, nie udało się nam potwierdzić, że w sposób skuteczny, osobie, która poruszała się tą koparko-ładowarką, udało się uwolnić i wyjść na brzeg –powiedziała w rozmowie z Głos24 podinsp. Zofia Kukla z tarnowskiej policji.

Na terenie wyrobiska cały czas trwają czynności poszukiwawcze, które prowadzone są przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

– Pierwsza informacja, którą otrzymaliśmy, brzmiała w ten sposób, że pojazd wjechał do wody bez żadnych manewrów obronnych. Prawdopodobną hipotezą, którą przyjęliśmy, jest to, że być może operator zasłabł – dodała podinsp. Kukla.

Na miejsce zdarzenia skierowano grupę wodno-nurkową.

[AKTUALIZACJA]

Przed godziną 12:00 nurkowie wydobyli ciało 59-latka, który znajdował się w kabinie koparko-ładowarki. Na miejscu tego tragicznego zdarzenia pracuje policja pod nadzorem prokuratora. Przyczynę śmierci mężczyzny wyjaśni sekcja zwłok.

W Radłowie przy ul. Kolejowej na terenie żwirowni koparko-ładowarka wpadła do wody. Wewnątrz maszyny prawdopodobnie...

Opublikowany przez 112Tarnów.pl - Tarnowski Portal Ratowniczy Piątek, 11 sierpnia 2023

Fot. Tarnów112.pl-Tarnowski Portal Ratowniczy

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka