poniedziałek, 6 lutego 2023 11:45

Dobczyce. Oficjalne otwarcie nowej siedziby MGOPS-u. Burmistrz Suś uhonorowany przez Prezydenta

Autor Marzena Gitler
Dobczyce. Oficjalne otwarcie nowej siedziby MGOPS-u. Burmistrz Suś uhonorowany przez Prezydenta

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita i poseł Władysław Kurowski wzięli udział w otwarciu nowej siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Centrum Usług Wspólnych Gminy w Dobczycach. Podczas uroczystości burmistrz Tomasz Suś został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta RP.

Pod koniec stycznia MGOPS i CUW w Dobczycach przeniosły się do nowej siedziby przy Jagiellońskiej 44H. Budynek, w którym wcześniej funkcjonowało Zakładu Gospodarki Komunalnej w trakcie generalnego remontu został przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Wybudowano w nim windę, przed budynkiem powstał parking dla petentów, a urzędnicy zyskali lepsze warunki pracy. W budynku mieści się także Centrum Usług Wspólnych Gminy Dobczyce, które przeniesione zostało z siedziby przy ul. Rynek 21.

Nowa siedziba MGOPS i CUS w Dobczycach przy ul. Jagiellońskiej - fot. UMiG Dobczyce

2 lutego oficjalnego otwarcia nowej siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Centrum Usług Wspólnych, wspólnie z Burmistrzem Gminy i Miasta Dobczyce Tomaszem Susiem, dokonali: poseł Władysław Kurowski, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobczycach Małgorzata Jakubowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobczycach Jolanta Mazurkiewicz oraz kierownik Centrum Usług Wspólnych Gminy Dobczyce Tomasz Ciętak. Po symbolicznym przecięciu wstęgi obiekt poświęcił ks. proboszcz Kazimierz Turakiewicz.

Uroczyste otwarcie nowej siedziby MGOPS w Dobczycach - fot. MUW

Burmistrz Dobczyc podziękował za pomoc w sfinansowaniu inwestycji, która była możliwa dzięki pozyskaniu rządowego dofinansowania. – Budynek, który od wielu lat był nieużytkowany, zyskał nowe oblicze i służyć będzie lokalnej społeczności. Cieszę się, że w nowej przestrzeni, zarówno pracownicy jak i klienci, mają komfortowe warunki – mówił Tomasz Suś.

Pod wrażeniem zrealizowanej inwestycji był także wojewoda Łukasz Kmita. – Nowa przestrzeń pracy tych jednostek zapewni wysoki komfort pracownikom i klientom. Wszystkie usługi związane z polityką społeczną będą teraz w jednym miejscu, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia rodzaju spraw, które będą tu prowadzone. Gratuluję tej inwestycji – inwestycji w jakość pracy administracji samorządowej – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczenia państwowego. Burmistrz Tomasz Suś za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi, który w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczyli mu wojewoda Łukasz Kmita wraz z posłem Władysławem Kurowskim.

Burmistrz Tomasz Suś odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi - fot. MUW

Budynek, w którym mieści się nowa siedziba MGOPS i CUW, zmodernizowany został w ramach inwestycji „Budowa Gminnego Centrum Społeczno-Edukacyjnego wspierania rozwoju jednostek ratowniczo gaśniczych”. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 3,2 mln zł, z czego 2,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach tej inwestycji powstało również jedyne w Polsce Centrum Edukacji Przeciwpożarowej, które również odwiedził przy okazji wizyty w Dobczycach wojewoda Łukasz Kmita. Interaktywna „ścieżka bezpieczeństwa”, wyposażona w najnowocześniejsze narzędzia i technologie, zrobiła na nim ogromne wrażenie.

fot. MUW

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka