wtorek, 17 stycznia 2023 11:46

Dobczyce żegnają Wiesława Szymoniaka. "To nieodżałowana strata dla Gminy Dobczyce"

Autor Marzena Gitler
Dobczyce żegnają Wiesława Szymoniaka. "To nieodżałowana strata dla Gminy Dobczyce"

17 stycznia o godz. 14.30 w kaplicy przy ul. Garncarskiej w Dobczycach odbędzie się ostatnie pożegnanie zasłużonego dla regionu radnego rady miejskiej Wiesława Szymoniaka, który zmarł 13 stycznia. W Urzędzie Miasta wystawiono księgę kondolencyjną.

Wiesław Szymonik zmarł 13 stycznia. Miał 73 lata. Od 2018 r. był radnym gminy i miasta Dobczyce, a wcześniej przez 20 lat kierownikiem praktyk w dobczyckim Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

Samorząd pożegnał go na oficjalnej stronie miasta. "Śmierć śp. Wiesława Szymoniaka dotknęła i przeszyła bólem serca społeczności Gminy Dobczyce, która była mu tak bliska. Będzie nam brakować Jego życzliwości, zaangażowania oraz wiedzy i doświadczenia, z których tak wiele czerpaliśmy. To nieodżałowana strata dla Gminy Dobczyce" - czytamy w pożegnaniu. "Rodzinie i Bliskim Zmarłego pogrążonym w żałobie składamy szczere wyrazy współczucia, zapewniając, że śp. Wiesław Szymoniak na zawsze pozostanie w naszej pamięci" - napisali Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobczycach Małgorzata Jakubowska oraz radni Rady Miejskiej w Dobczycach.

We wtorek, 17 stycznia, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce (na parterze) wystawiono księgę kondolencyjną, w której można zamieścić pożegnanie Wiesławowa Szymoniaka.

Uroczystości pogrzebowe Wiesława Szymoniaka rozpoczną się dziś o godz. 14.30 w kaplicy przy ul. Garncarskiej w Dobczycach. Przed mszą świętą o godz. 14:00 zostanie odmówiony różaniec w intencji zmarłego.

Rodzina poprosiła uczestników pogrzebu o nie kupowanie kwiatów. Zamiast nich można pożegnać radnego wpłacając datki na hospicjum "Okno Nadziei". Pieniądze będą zbierać do puszek wolontariusze.

Zmarły radny startował w wyborach z komitetu burmistrza Dobczyc Tomasza Susia w okręgu nr 4 obejmującym miasta Dobczyce - ulice: Cegielnianą, Nowowiejską, Górę Jałowcową, Grabową, Jałowcową, Stojowicką, Węgielnicę, Energetyków, Zdrojową, Akacjową, Laskową, Mostową, Myślenicką, Turystyczną i Zarabie. Ponieważ był to okrąg jednomandatowy, jego nastepcę wyłonią wybory uzupełniające.

fot. Fb. Gmina i Miasto Dobczyce

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka