poniedziałek, 19 lutego 2024 15:43

Domowe i tanie sposoby na przykre zapachy. Sprawdź je!

Autor Katarzyna Domagała
Domowe i tanie sposoby na przykre zapachy. Sprawdź je!

Przyjemny zapach w domu to jedna z najważniejszych składowych dla poczucia komfortu. Zdarza się jednak, że w naszym mieszkaniu nie pachnie ładnie z różnych powodów: zwierzaki, przypalone jedzenie, zapachy z toalety. Podpowiadamy wam kilka sprawdzonych, tanich, domowych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów.

Ocet

Ocet ma wiele praktycznych właściwości dla naszego domu. Warto go zatem mieć w szafce. Nie tylko czyści brud. Pochłania również nieprzyjemne zapachy i chroni przed insektami. Jeśli w twoim mieszkaniu roznosi się nieprzyjemny zapach, ustaw w kilku miejscach szklanki z octem i wodą, w proporcjach 1:1. Po kilku dniach zobaczysz różnicę. Taki trik świetnie sprawdza się w kuchni lub toalecie, gdzie zapachy są intensywne.

Fot.: Pixabay

Koci żwirek

Tak - koci żwirek świetnie sprawdzi się w walce z przykrymi zapachami, szczególnie po zwierzakach. Aby uzyskać pożądany efekt, najlepiej umieścić żwirek w podziurawionych woreczkach w różnych miejscach w mieszkaniu czy domu.

Fot.: Pixabay

Soda

Jeśli chcecie usunąć nieprzyjemny zapach z tapicerki samochodu lub kanapy, przygotujcie najpierw roztwór z trzech łyżek sody oczyszczonej i dwóch łyżek wody. Tak przygotowaną miksturę należy delikatnie wetrzeć w tapicerkę i pozostawić do wchłonięcia się.

Fot.: Pixabay

Aromatyczne przyprawy

Przyprawy nie tylko rozbudzają nasze zmysły, ale także wchłaniają inne zapachy. Świetnie sprawdzą się w kuchni lub toalecie, a już najlepiej mieszanka aromatycznych przypraw: cynamonu, kardamonu, imbiru z dodatkiem goździków! Wystarczy wymieszać łyżkę każdej z przypraw, rozgnieść goździki, a całość umieścić na małych talerzykach w łazience czy kuchni. Przyprawy nie tylko pochłoną zapachy, ale nadadzą wnętrzu wyjątkowy klimat.

Fot.: Pixabay
Pięć banalnych sposobów na zafarbowane ubrania! Zaskoczą cię
Domowe naturalne sposoby na zafarbowane ubrania

Fot. główna: Pixabay

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka