wtorek, 2 stycznia 2024 12:46

Dramat podczas domówki. Na teren posesji wtargnął zamaskowany napastnik

Autor Katarzyna Jamróz
Dramat podczas domówki. Na teren posesji wtargnął zamaskowany napastnik

W nocy z 29 na 30 grudnia, podczas domówki, doszło do dramatycznej sytuacji. Na teren jednej z prywatnych posesji wtargnął zamaskowany mężczyzna, który kilkukrotnie oddał strzały w kierunku organizatora imprezy. Poszkodowany 23-latek z obrażeniami m.in. kończyn i tułowia trafił do jednego z krakowskich szpitali.

Dramatyczne sceny rozegrały się około godziny 3:00 w nocy na terenie gminy Wieliczka. Podczas domówki, która odbywała się na jednej z prywatnych posesji, bawiło się około 10 osób. Gdy część gości opuszczała miejsce zabawy, do środka wtargnął zamaskowany napastnik, który po chwili oddał kilka strzałów w kierunku organizatora imprezy. Ranny 23-latek z obrażeniami m.in. kończyn i tułowia został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali.

Powodem, zazdrość?

– Mężczyzna najprawdopodobniej został postrzelony z broni pneumatycznej miotającej metalowe kule za pośrednictwem sprężonego powietrza – informuje st. asp. Paweł Tomasik, rzecznik prasowy KPP w Wieliczce. Wezwana na miejsce policja podjęła szybkie środki, aby ustalić tożsamość i zatrzymać sprawcę.

W wyniku błyskawicznej akcji, jeszcze tego samego dnia, kryminalni zidentyfikowali i zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu wielickiego, który usłyszał zarzut narażenia człowieka na niebezpieczeństwo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, motywem przestępstwa najprawdopodobniej była zazdrość o jedną z uczestniczek imprezy. Sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. Ilustracyjne/Policja

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka