wtorek, 26 stycznia 2021 11:10

Dramat przedsiębiorców. Kryniccy radni piszą do wicepremiera: „Prosimy o pomoc!”

Autor Aleksandra Tokarz
Dramat przedsiębiorców. Kryniccy radni piszą do wicepremiera: „Prosimy o pomoc!”

Sytuacja branży turystycznej jest dramatyczna. 21 stycznia radni Krynicy-Zdroju wystosowali pismo do wicepremiera Jarosława Gowina i wszystkich parlamentarzystów z tamtejszego okręgu wyborczego. W nim znalazły się postulaty – prośby o pomoc i wsparcie.

Do Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju masowo zwrócili się przedsiębiorcy, prowadzący swoje działalności gospodarcze w obrębie tamtejszej gminy. To przede wszystkim osoby, które prowadzą hotele, pensjonaty, ośrodki turystyczne, wyciągi narciarskie, ale także działalności związane z obsługą imprez okolicznościowych czy zaopatrzeniem.

- Sytuacja, w jakiej znaleźli się wskutek wybuchu pandemii oraz nałożonych obostrzeń i zakazów panujących w kraju od marca ubiegłego roku doprowadza, a w wielu przypadkach już doprowadziła do pozbawienia ich oszczędności całego życia oraz jedynego źródła utrzymania - piszą radni. - Pomoc otrzymali wiosną, a trwające od kilku miesięcy zamknięcie oraz brak widoków na poprawę i ciągłe odraczanie jakichkolwiek decyzji, związanych z możliwością prowadzenia działalności we wskazanych sektorach, skutkuje na ten moment poszukiwaniem jakiejkolwiek formy ratunku branży turystycznej.

Nowy Sącz zagra z głową! Atrakcji nie zabraknie
Hasło tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to „Finał z głową”. Celem jest bowiem wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 31 stycznia w Nowym Sączu po raz 29 zagra największa orkiestra świata. Po raz piąty lokalny sztab WOŚP poprowadzi nieformalna grupa mieszk…

- Planowane wsparcie w postaci możliwości umorzenia przez samorządy podatków wobec kilkumiesięcznego już zamrożenia gospodarki turystycznej to nieznaczna pomoc, która nie pozwoli na przeżycie kolejnych miesięcy - argumentują. Jak podkreślają radni, pozostawienie przedsiębiorców bez jakiegokolwiek wsparcia może przynieść wieloletnie, negatywne skutki dla Krynicy-Zdroju, a także wielu innych miejscowości turystycznych. 75% prowadzonej w regionie działalności, jest bowiem związana z turystyką.

- Liczymy na to, że ktoś się nami zainteresuje. W całej Polsce są osoby samozatrudnione. Państwo o nich zapomniało. Jesteśmy żyjącymi organizmami. To nie jest tak, że możemy przeżyć, nie otrzymując żadnej pomocy – tłumaczy radna Maria Lelito.

fot. ilustracyjne/Twitter Krynica-Zdrój

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje