wtorek, 21 grudnia 2021 08:55

Dramat w Niedomicach. Seniorka weszła wprost pod koła ciężarówki

Autor Aleksandra Tokarz
Dramat w Niedomicach. Seniorka weszła wprost pod koła ciężarówki

Jak wynika z ustaleń policji, w Niedomicach kierowca ciężarówki wyjeżdżał z drogi podporządkowanej, z terenu przemysłowego, na drogę wojewódzką. - Będąc już na niej zauważył na drodze coś ciemnego. Gdy podszedł bliżej okazało się, że potrącił kobietę – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Dramat rozegrał się w miniony piątek, 17 grudnia, około godziny 16. Na miejscu zdarzenia pojawili się świadkowie, którzy powiadomili pogotowie ratunkowe i udzielali poszkodowanej pierwszej pomocy. Pomimo wysiłków ich oraz ratowników z pogotowia, kobiety nie udało się uratować.

Po tym do pracy na miejscu przystąpili śledczy z prokuratorem oraz biegłym z zakresu wypadków komunikacyjnych. Zebrano ślady i dowody świadczące o okolicznościach wypadku. Policjanci ustalili tożsamość kobiety, którą okazała się 70-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego. 57-letni kierowca w chwili wypadku był trzeźwy.

Pozostanie ustalenie wszystkich okoliczności śmierci kobiety. Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte przez policjantów z komendy miejskiej w Tarnowie. Nadzoruje je Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje