poniedziałek, 25 września 2023 13:37

Dramatyczne chwile w Oświęcimiu. Policjanci uratowali życie 26-latkowi

Autor Norbert Kwiatkowski
Dramatyczne chwile w Oświęcimiu. Policjanci uratowali życie 26-latkowi

Na wielkie słowa uznania zasługują policjanci z Oświęcimia. Funkcjonariusze uratowali mężczyznę, który usiłował targnąć się na własne życie. Dzięki ich błyskawicznej interwencji 26-latek szybko trafił pod opiekę lekarzy.

W czwartek (21 września) o godzinie 11.30 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od 26 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim o tym, że zamierza targnąć się na własne życie, po czym się rozłączył.

Funkcjonariusze w kilka chwil byli na miejscu. Błyskawicznie rozpoczęli sprawdzanie posesji w poszukiwaniu mężczyzny. Odnaleźli go w garażu. Był nieprzytomny. W chwili, gdy sprawdzali jego funkcje życiowe mężczyzna ocknął się, więc funkcjonariusze monitorowali jego stan zdrowia do przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Następnie przekazali 26 – latka pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli mężczyznę na leczenie do szpitala.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu oświęcimskiego znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Foto: Zdjęcie poglądowe/policja.pl

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka