środa, 22 lutego 2023 10:43

[Drastyczne informacje] Kobieta chciała się zabić na klatce schodowej. Liczył się czas

Autor Patryk Trzaska
[Drastyczne informacje] Kobieta chciała się zabić na klatce schodowej. Liczył się czas

Dramatyczny przebieg miała poniedziałkowa (20 lutego) interwencja policjantów. 30-letnia mieszkanka Miechowa chciała odebrać sobie życie przy pomocy kabli telekomunikacyjnych. Funkcjonariusze odnaleźli ją bezwładną i nieprzytomną.  

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 20 lutego. Na numer alarmowy zadzwoniła zaniepokojona mieszkanka Miechowa, która przekazała, że obawia się o swoją  koleżankę, która jest w kryzysie emocjonalnym i  być może będzie chciała targnąć się na swoje życie.

Równocześnie do oficera dyżurnego Policji wpłynęło drugie zawiadomienie o niszczeniu kabli telekomunikacyjnych przez jakąś kobietę na klatce schodowej w bloku. Okazało się, że oba zgłoszenia dotyczą tej samej osoby.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć. 30-latka wyrwała kable telekomunikacyjne z klatki schodowej, po czym owinęła je sobie wokół szyi i próbowała się powiesić.

Pod wskazany adres natychmiast skierowano policjantów Rewiru Dzielnicowych, którzy na klatce schodowej bloku mieszkalnego znaleźli nieprzytomną kobietę, po próbie samobójczej, która  była bezwładna i nieprzytomna.

Mundurowi od razu przystąpili do udzielenia jej pomocy przedmedycznej, po której 30-latka odzyskała przytomność. Kobieta została ułożona w pozycji bocznej bezpiecznej i do przyjazdu załogi karetki pogotowia, funkcjonariusze cały czas kontrolowali jej stan.  Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji policjantów, 30-latka przeżyła i została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów.

116 123 - Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym.  Skorzystaj z niego, jeśli jesteś osobą dorosłą i przeżywasz trudności osobiste, nie potrafisz poradzić sobie ze swoim zmartwieniem. Możesz tam dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00 (połączenie bezpłatne). link: 116123.edu.pl. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00 pod bezpłatnym numerem telefonu 116 123 dyżurują specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, udzielając wsparcia i pomocy psychologicznej osobom potrzebującym.

116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna dla dzieci i nastolatków trudnych sytuacjach życiowych. Wykwalifikowani konsultanci świadczą pomoc przez całą dobę.

foto ilustracyjne - Policja Śląska

Miechów - najnowsze informacje