Dramatyczny przebieg miała poniedziałkowa (20 lutego) interwencja policjantów. 30-letnia mieszkanka Miechowa chciała odebrać sobie życie przy pomocy kabli telekomunikacyjnych. Funkcjonariusze odnaleźli ją bezwładną i nieprzytomną.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 20 lutego. Na numer alarmowy zadzwoniła zaniepokojona mieszkanka Miechowa, która przekazała, że obawia się o swoją koleżankę, która jest w kryzysie emocjonalnym i być może będzie chciała targnąć się na swoje życie.
Równocześnie do oficera dyżurnego Policji wpłynęło drugie zawiadomienie o niszczeniu kabli telekomunikacyjnych przez jakąś kobietę na klatce schodowej w bloku. Okazało się, że oba zgłoszenia dotyczą tej samej osoby.
Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć. 30-latka wyrwała kable telekomunikacyjne z klatki schodowej, po czym owinęła je sobie wokół szyi i próbowała się powiesić.
Pod wskazany adres natychmiast skierowano policjantów Rewiru Dzielnicowych, którzy na klatce schodowej bloku mieszkalnego znaleźli nieprzytomną kobietę, po próbie samobójczej, która była bezwładna i nieprzytomna.
Mundurowi od razu przystąpili do udzielenia jej pomocy przedmedycznej, po której 30-latka odzyskała przytomność. Kobieta została ułożona w pozycji bocznej bezpiecznej i do przyjazdu załogi karetki pogotowia, funkcjonariusze cały czas kontrolowali jej stan. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji policjantów, 30-latka przeżyła i została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów.
116 123 - Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym. Skorzystaj z niego, jeśli jesteś osobą dorosłą i przeżywasz trudności osobiste, nie potrafisz poradzić sobie ze swoim zmartwieniem. Możesz tam dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00 (połączenie bezpłatne). link: 116123.edu.pl. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00 pod bezpłatnym numerem telefonu 116 123 dyżurują specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, udzielając wsparcia i pomocy psychologicznej osobom potrzebującym.
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna dla dzieci i nastolatków trudnych sytuacjach życiowych. Wykwalifikowani konsultanci świadczą pomoc przez całą dobę.
foto ilustracyjne - Policja Śląska