wtorek, 21 września 2021 11:28

Drewniane place zabaw - dla dzieci i otoczenia

Autor Artykuł sponsorowany
Drewniane place zabaw - dla dzieci i otoczenia

Pomimo tego, że dzieci coraz mniej czasu spędzają na zewnątrz, a coraz więcej przed ekranami komputerów i telewizorów, to place zabaw to wciąż jedne z najważniejszych miejsc dla każdego z nich. Osiedlowy plac zabaw przy odrobinie wyobraźni może zamienić się w statek piracki, zamek księżniczki i wiele więcej, a dla starszych dzieci jest po prostu miejscem wspólnych spotkań i zabawy. Obecnie wiele rodzin decyduje się także na postawienie mniejszego placu zabaw we własnym ogrodzie. Wiele z nich zastanawia się, jaki będzie lepszy - drewniany plac zabaw, czy metalowy?

Drewniane place zabaw

Drewniane place zabaw są zazwyczaj wykonane z drewna cedrowego lub drewna świerkowego, które klei się warstwowo aby zwiększyć jego wytrzymałość. Każdy drewniany element musi być zabezpieczony impregnatem, aby chronić go przed warunkami atmosferycznymi. Producenci drewnianych placów zabaw zadbali o to, aby przygotować je do samodzielnego montażu. Place zabaw wykonane z drewna są dostosowane do dzieci w różnym wieku, a jeśli odpowiednio zadbasz o drewnianą konstrukcję, to będzie ci ona służyć przez kilka ładnych lat.

Najpopularniejsze zestawy składają się ze zjeżdżalni, huśtawek oraz małej ścianki wspinaczkowej. Jest to wszystko, czego dziecko potrzebuje, aby świetnie się w bawić w domowym ogrodzie. Drewno świerkowe to surowiec bardzo przyjemny w odbiorze, który w przeciwieństwie do zimnego metalu idealnie wpasowuje się do zieleni ogrodu i nie zaburza krajobrazu za oknem. Drewniany plac zabaw to zabawa w zgodzie z naturą. Dodatkowo prosta forma placów zabaw z drewna wprowadza ład i harmonię.

Producent drewnianych placów zabaw - którego wybrać?

Producent drewnianych placów zabaw musi wiedzieć, jak zaprojektować konstrukcję, aby zachęcić dzieci do zabawy. Place zabaw, które swoim kształtem przypominają baśniowe domki, statki czy samoloty dodatkowo pobudzają wyobraźnię najmłodszych dzieci. Decydując się na zakup, warto sprawdzić realizacje danego producenta, jeśli ma na koncie place zabaw w przedszkolach czy szkołach, możemy mu zaufać. Przed zakupem warto też się zastanowić, które elementy placu zabaw są tymi ulubionymi twojego dziecka, i to na ich zakup się zdecydować. Nie ma sensu kupować huśtawki, jeśli dziecko podczas wizyty na placu zabaw spędza czas tylko w piaskownicy i na zjeżdżalni. Upewnij się, że wybrany producent drewnianych placów zabaw ma wszystkie produkty i elementy, których potrzebujesz. Bezpieczne place zabaw najlepiej kupować prosto od producenta, wtedy mamy pewność co do jakości kupowanego produktu.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje