wtorek, 22 września 2020 11:21

Dwóch zakażonych księży. Proboszcz Toporzyska uczył w szkole [AKTUALIZACJA]

Autor Emilia Gara
Dwóch zakażonych księży. Proboszcz Toporzyska uczył w szkole [AKTUALIZACJA]

Sanepid prosi o kontakt wszystkie osoby, które przyjmowały Komunię Świętą lub przystępowały do spowiedzi w dwóch kościołach na terenie powiatu suskiego. O jakie parafie chodzi?

Wszystkie osoby, które przystępowały do spowiedzi oraz przyjmowały Komunię Świętą podczas Mszy Świętych w Kościele Parafialnym w Toporzysku w dniach 14 – 20 września 2020 roku oraz w Palczy w dniu 14 września 2020 roku o godzinie 7.00 powinny zgłosić do sanepidu. U księży z obu parafii potwierdzono zakażenie koronawirusem. Aktualnie nadzorem epidemiologicznym zostali objęci uczniowie szkoły, w której uczył ksiądz z Toporzyska. W szkole wprowadzono zdalny tryb nauczania. Na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku czytamy:


W dniach od 21 do 27  września 2020 r. zgodnie z opinią Państwowego Inspektora Sanitarnego wszyscy uczniowie szkoły zostają objęci nadzorem epidemiologicznym. Nadzór epidemiologiczny  zobowiązuje rodziców do monitorowania stanu zdrowia dziecka oraz dopilnowania, aby nie miało ono  bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i nie przebywało poza domem i jego posesją. Pozostali domownicy nie zostają objęci nadzorem epidemiologicznym tzn. mogą uczęszczać do szkoły i pracy.

W związku z pojawieniem się przypadku koronawirusa w szkole w Toporzysku, swoją działalność zawiesiła placówka wsparcia dziennego w Gminie Jordanów "szansą na sukces" oddział w Toporzysku od 21 do 25 września. Wszystkie zajęcia zostały odwołane, a świetlica pracuje zdalnie.

[AKTUALIZACJA] Nadzorem sanitarnym objęto również pracowników i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Palczy, w której uczył ksiądz z tej miejscowości.

Inf.: PSSE Sucha Beskidzka

Fot.: Pixabay

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje