wtorek, 7 stycznia 2020 11:08

Dyrektor Teatru Bagatela aresztowany. To może być przełom w śledztwie

Autor Głos 24
Dyrektor Teatru Bagatela aresztowany. To może być przełom w śledztwie

Dzisiaj nad ranem do mieszkania dyrektora Teatru Bagatela Jacka Schoena weszli funkcjonariusze krakowskiej policji. Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie przeszukali lokal w celu zabezpieczenia rzeczy mogących mieć związek z ewentualnym przestępstwem. Schoen został aresztowany

Zatrzymanie Henryka Jacka Schoena to kolejny z etapów śledztwa prokuratury ws. mobbingu i molestowania, których - według zeznań aktorek Teatru - dyrektor miał się dopuszczać przez kilka lat. Postępowanie śledcze prowadzone jest w tej sprawie od listopada.

Przypomnijmy, że wówczas dziewięć aktorek Teatru wniosło oskarżenie przeciwko Schoenowi, uprzednio informując o tym prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Prok. Krzysztof Dratwa z krakowskiej prokuratury okręgowej wyjaśnia, że już na początku listopada prezydent miasta Jacek Majchrowski wystąpił z wnioskiem o "rozważenie zastosowania, na odpowiednim etapie postępowania, środków zapobiegawczych", które ograniczyłyby możliwość kontaktu Schoena z kobietami, występującymi w sprawie w charakterze pokrzywdzonych.

Dyrektor Bagateli od początku zaprzecza stawianym mu zarzutom. Od stycznia oficjalnie przebywa on na płatnym urlopie wypoczynkowy, który miał zostać przedłużyć. Jak informuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Jacek Schoen jeszcze dzisiaj zostanie przesłuchany. Prawdopodobnie zostaną mu postawione zarzuty o molestowanie, mobbing i przekroczenie uprawnień. To może być przełom w śledztwie.

Info: Komenda Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Prokuratura Okręgowa w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje