środa, 19 maja 2021 16:32

Działały we trzy, by odwrócić uwagę seniorki

Autor Mirosław Haładyj
Działały we trzy, by odwrócić uwagę seniorki

Trzy kobiety okradły 79-letnią mieszkankę Suchej Beskidzkiej. Wykorzystując  życzliwość seniorki, weszły i wykradły z jej mieszkania 5 tys. złotych.

We wtorek (18 maja) do drzwi mieszkania 79-latki, która była sama, zadzwoniła kobieta. Poprosiła o zrobienie herbaty dla dziecka, które zostawiła w swoim samochodzie. Seniorka poszła wraz z kobietą do kuchni, gdzie do słoika zrobiła jej herbatę. Wychodząc z kuchni, zauważyła jak z pokoi wychodzą dwie inne kobiety. Teraz wiadomo, że chodziło o odwrócenie uwagi i zasłonięcie pola widzenie starszej pani. Złodziejki z jednego z pokoi ukradły 5000 zł. Nim seniorka zorientowała się o kradzieży pieniędzy, wygoniła te kobiety ze swojego mieszkania.

Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia tożsamości kobiet.

– Apelujemy i przestrzegamy zwłaszcza osoby starsze, czy samotnie mieszkające przed  wpuszczaniem do domów obcych osób. Zdarza się, że takie osoby wchodzą  „na siłę” do domu, niejednokrotnie wykorzystując różne rzeczy w celu  zasłonienia pola widzenia, bądź zwrócenia uwagi domownika  na przedmioty oferowane. Należy pamiętać, aby w takich  przypadkach nie otwierać drzwi wejściowych, jeżeli gość staje się  natarczywy, należy niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112 z  prośbą o interwencję

– przypomina policja.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka
Fot.: Photo by CDC on Unsplash

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje