środa, 30 marca 2022 11:50

Dziecko znalazło fragment rakiety. Zginęło w wyniku eksplozji

Autor Katarzyna Jamróz
Dziecko znalazło fragment rakiety. Zginęło w wyniku eksplozji

W miejscowości Wełyka Nowosiłka (obwód doniecki) dziecko znalazło fragment rosyjskiej rakiety Tornado-C. Niewybuch eksplodował i zabił nieletniego.

Ukraiński rzecznik praw obywatelskich za pośrednictwem Facebooka poinformował o śmierci kolejnego dziecka. Tragedia wydarzyła się we wschodniej Ukrainie, w miejscowości Wełyka Nowosiłka. Dziecko znalazło fragment rakiety Tornado-C. Zginęło w wyniku eksplozji.

W obwodzie donieckim od początku rosyjskiej inwazji śmierć poniosło 18 dzieci, a 29 zostało rannych. Dane te są niedokładne, ponieważ obecnie nie można ustalić rzeczywistej liczby zmarłych i rannych.

‼️Розповідайте дітям про поводження з вибухонебезпечними предметами ‼️Попередньо з початку повномасштабної війни тільки...

Opublikowany przez Офіс Омбудсмана України Sobota, 26 marca 2022

Jak podaje Prokuratura Generalna w wyniku inwazji Rosji na Ukrainę zginęło 136 dzieci, a 199 zostało rannych.

Żołnierz strzelił w twarz dziewczynce

Dramat rozegrał się na punkcie kontrolnym koło Wasylówki. Dziecko wraz z mamą, siostrą i babcią uciekało z miasta. Rosyjski żołnierz bez uprzedzenia strzelił w twarz 11-latce. Gdy żołnierze Putina zorientowali się co się stało, udzieli dziewczynce pierwszej pomocy i wysłali ją do szpitala w okupowanym przez Rosjan mieście Tokmak, gdzie ranna Ukrainka została zoperowana. Kula przeszła przez szczękę dziecka i utkwiła w nasadzie języka. Obecnie 11-latka przechodzi rehabilitację w szpitalu.

Fot.: Ilustracyjne

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje