wtorek, 11 lutego 2020 10:10

Dziewczyny z Myślenic najlepsze w Respekt Cup 2020

Autor Manuel Langer
Dziewczyny z Myślenic najlepsze w Respekt Cup 2020

W hali  widowiskowo-sportowej w Myślenicach odbyła się pierwsza edycja  międzynarodowego turnieju halowego piłki nożnej kobiet Respekt Cup 2020 o  Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. W dwudniowej rywalizacji z  udziałem szesnastu zespołów najlepsze okazały się zawodniczki gospodarzy  – Respekt Myślenice, który w finale pokonał Staszkówkę Jelna 4:1.

Międzynarodowe rozgrywki  organizowane przez Respekt Myślenice przy wsparciu Ministerstwa Sportu i  Turystyki, Województwa Małopolskiego, PKN Orlen oraz Miasta i Gminy  Myślenice cieszyły się dużym zainteresowaniem i stały na bardzo wysokim  poziomie sportowym. Imprezę wspierała spółka Sport Myślenice oraz  Podokręg Piłki Nożnej w Myślenicach.

-  To było wspaniałe piłkarskie wydarzenie. Zespoły zaprezentowały bardzo  wysoki poziom. Jestem pod wielkim wrażeniem umiejętności i zaangażowania  zawodniczek rywalizujących na parkiecie o Puchar Burmistrza Miasta i  Gminy Myślenice i serdecznie gratuluje piłkarkom Respektu Myślenice  kolejnego sukcesu. Dziękuję organizatorom, a przede wszystkim Magdalenie  i Janowi Dziadkowcom, którzy zadbali o organizację i świetną oprawę  tych zawodów – mówił Mateusz Suder, zastępca  burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, który w sobotę otwierał turniej, a w  niedzielę w uroczystej gali wręczał nagrody najlepszym zawodniczkom.

Po dwudniowej rywalizacji w myślenickiej  hali do wielkiego finału awansowały drużyny Respektu Myślenice i  Staszkówki Jelna. Licznie zgromadzeni kibice obejrzeli świetne  widowisko, bo choć to Staszkówka wyszła na prowadzenie, to podopieczne  trenera Przemysława Senderskiego szybko odrobiły straty z nawiązką.  Najpierw doprowadziły do wyrównania po strzale Patrycji Gruszki, a  następnie po przebojowych akcjach do siatki trafiały Zuzanna Węglarz,  Mariola Stojeba oraz Lena Mucha.

Zuzanna Węglarz z drużyny Respektu  została królową strzelców w całym turnieju, natomiast najlepszą  bramkarką wybrano Sabinę Havrlantovą z czeskiej drużyny FC Vitkowice  1919, która uplasowała się na najniższym stopniu podium, wygrywając 1:0 w  rzutach karnych z Hetmankami Włoszczowa. Statuetkę najlepszej  zawodniczki turnieju otrzymała Paulina Tomasiak, reprezentantka Polski,  grająca na co dzień w Staszkówce Jelna.

Skład zwycięskiej drużyny Respektu  Myślenice: Angelika Socha, Karolina Topa, Maria Dziadkowiec, Sonia  Jurka, Kamila Topa, Zuzanna Węglarz, Agnieszka Bobowska, Lena Mucha,  Majka Topa, Julia Śmietana, Anna Kuchta, Julia Dyduła, Patrycja Gruszka,  Mariola Stojeba.

Nagrody wręczali w imieniu burmistrza  Jarosława Szlachetki, wiceburmistrz Miasta i Gminy Myślenice Mateusz  Suder, a także prezes spółki Sport Myślenice Michał Funek, prezes  Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice Stefan Socha, radni Sejmiku Województwa  Małopolskiego Robert Bylica oraz Stanisław Bisztyga, a także Aleksander  Horab, Magdalena i Jan Dziadkowcowie.

Końcowa klasyfikacja turnieju Respekt Cup 2020:

1. Respekt Myślenice
2. UKS Staszkówka Jelna
3. FC Vitkowice 1919
4. Hetmanki Włoszczowa
5. Starówka Nowy Sącz  
6. Zielonka Wrząsowice
7. Naprzód Sobolów
8. Dąb Zabierzów Bocheński
9. Football Wizards
10. Football Success Academy Kraków
11. Prądniczanka Kraków
12. Akademia Piłkarska Szaflary
13. Wanda Kraków
14. Górnik Wieliczka
15. Burza Roczyny
16. Gascontrol Havirov

Info/foto: UMM

Myślenice - najnowsze informacje