wtorek, 20 lutego 2024 05:31

Dziś rolnicy ponownie przejadą przez Kraków i okolice. Sprawdź trasę i utrudnienia

Autor Mirosław Haładyj
Dziś rolnicy ponownie przejadą przez Kraków i okolice. Sprawdź trasę i utrudnienia

Dziś (20 lutego) na terenie powiatu krakowskiego odbędzie się protest rolników. Protest planowany jest na drodze krajowej 44. Utrudnienia związane z protestami przewidziane są na odcinkach dróg wojewódzkich 774, 780 oraz 776. Miejsca objęte protestem zostaną zabezpieczone przez policję.

Już dziś rolnicy ponownie wyruszą na drogi całej Polski. Protest planowany jest również na terenie powiatu krakowskiego. Oznacza to, że rolnicy ponownie przejadą przez Kraków.

Trasa protestu:

  • w Skawinie od wczesnych godzin porannych odbędzie się przejazd na odcinku od węzła Studzińskiego (skrzyżowanie ul. Krakowskiej z DK 44), następnie ul. Skotnicką w Krakowie, gdzie rolnicy mają zawrócić.
  • na terenie gminy Liszki zbiórka rolników ma odbyć się o godzinie 11:00 na parkingu przy pizzerii, gdzie uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa ma pojechać drogą wojewódzką 774 w kierunku miejscowości Liszki, następnie udadzą się w kierunku miejscowości Kraków drogą wojewódzką 780. Druga grupa ma jechać drogą 774 w kierunku lotniska MPL Kraków – Balice. Tam mają jeździć od ronda przy jednostce wojskowej do ronda przy ul. Na Lotnisko (rondo pod wiaduktem autostrady).
  • zbiórka rolników w miejscowości Prandocin. Następnie przejazd do Ronda Matecznego w Krakowie. Planowana trasa: Prandocin – DK7 przez Słomniki, Michałowice – Węgrzce – Rondo Matecznego.
  • zbiórka rolników w miejscowości Luborzyca. Następnie przejazd do Ronda Matecznego w Krakowie. Planowana trasa: Luborzyca – DW 776 przez Sulechów – Prusy – Rondo Matecznego.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

W związku ze strajkiem mogą występować utrudnienia w przejeździe i chwilowe wstrzymania ruchu autobusów linii aglomeracyjnych: nr 209, 219, 229, 239, 249, 259, 269.

Inf.: policja
Fot.: za Patrol998-Małopolska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka