czwartek, 1 lutego 2024 09:37

Dziś rusza wyjątkowe wydarzenie kulturalne w Krakowie! Przenieś się w świat opery

Autor Katarzyna Domagała
Dziś rusza wyjątkowe wydarzenie kulturalne w Krakowie! Przenieś się w świat opery

1 lutego rozpoczyna się wyjątkowe wydarzenie kulturalne w Krakowie. Mowa o festiwalu Opera Rara, podczas którego będzie można usłyszeć operowe kompozycje nieznane lub przez lata zapomniane. Sztuki odbędą się w kilku miejscach w Krakowie.

Festiwal Opera Rara Kraków po raz kolejny przypomina, że opera jest wielobarwną syntezą muzyki, teatru, literatury i sztuk wizualnych. Sztuki odbędą się w kilku miejscach w Krakowie: Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris, Cricotece, Łaźni Nowej i Teatrze Słowackiego. W programie znalazły się utwory stare lub zapomniane, jak również nowości.

Festiwal Opera Rara Kraków prezentuje kompozycje z całej, liczącej ponad 400 lat historii gatunku i sięga daleko poza operowy kanon, konwencję i schemat. Organizowane przez Capellę Cracoviensis wydarzenie od 2017 roku odbywa się w formule festiwalowej, choć rozłożonej na kilka odsłon w ciągu roku. Jego najważniejszy akcent czeka nas jak zwykle w okresie karnawału, na który w czasach Vivaldiego czy Handla przypadało apogeum operowych nowości i premier.

Szczegółowy program na www.operararakrakow.pl.

Źródło: Karnet Kraków, Opera Rara

Fot.: Pixabay

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka