piątek, 24 września 2021 09:49

Europejski Festiwal Biegowy - nie chodzi o sportowców

Autor Marzena Gitler
Europejski Festiwal Biegowy - nie chodzi o sportowców

Sprawą wydatkowania pieniędzy na Europejskiego Festiwalu Biegowego w Krynicy zainteresowały się RIO i Prokuratura. Pisaliśmy o tym w artykule "Rozrzutność w Urzędzie Marszałkowskim. Wydatki pod lupą prokuratury".

Chodzi o kwotę 600 tys. zł na organizację imprezy dla 1200 biegaczy i bardzo wysokie (najwyższe w kraju) nagrody dla zwycięzców oraz bezprzetargowy wybór partnera w organizacji wydarzenia, którym została sądecka fundacja z niewielkim doświadczeniem. Sprawę ewentualnych nagłośnił portal sadeczanin.info związany z Fundacją Instytut Studiów Wschodnich założoną przez Zygmunta Berdychowskiego, organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy (od dwóch lat przeniesionego w Karpacza), a przez Grzegorza Piechotę związana z Fundacją Festiwal Biegów, organizatorem Festiwalu Biegów w Krynicy, wobec których Europejskiego Festiwalu Biegowego stał się imprezą konkurencyjną.

Artykuł zilustrowaliśmy zdjęciem z Europejskiego Festiwalu Biegowego w Krynicy, na którym widać marszałka Witolda Kozłowskiego i nagrodzonych biegaczy. Po naszej publikacji do naszej redakcji zadzwonił jeden z czytelników, który zwrócił uwagę, że sportowcy, których widać na zdjęciu na podium, obok marszałka, niekoniecznie chcą być wiązani z tematami politycznymi. Oczywiście doskonale to rozumiemy i zdjęcie zostało zmienione. Jeżeli ktokolwiek poczuł się urażony, przepraszamy. Zawsze promowaliśmy i nadal będziemy promować polski sport, informując o sukcesach sportowców i doceniając ich wysiłek.

fot: MUW

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje