czwartek, 21 grudnia 2023 09:23

Fascynujące widowisko kulinarne w Tymowej. "Tradycyjne potrawy są częścią naszej kultury"

Autor Katarzyna Jamróz
Fascynujące widowisko kulinarne w Tymowej. "Tradycyjne potrawy są częścią naszej kultury"

W sobotnie popołudnie (16 grudnia) mieszkańcy Tymowej zgromadzili się na wyjątkowym wydarzeniu podsumowującym projekt "Zasmakuj Tradycyjne Potrawy z Tymowej". Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, a głównym punktem spotkania było fascynujące widowisko kulinarne.

Spotkanie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu w iście przedświątecznej atmosferze. Na wydarzeniu pojawiła się Marta Malec-Lech, przedstawicielka zarządu województwa, która wyraziła swoje uznanie dla inicjatywy oraz zaangażowania lokalnej społeczności. – Tradycyjne potrawy są częścią naszej kultury. To wyjątkowe smaki, które pielęgnujemy i przekazujemy z pokolenia na pokolenie. Podczas dzisiejszego popołudnia spotkaliśmy się, aby spędzić wspaniale przedświąteczny czas, gotując i smakując przepyszne potrawy w rodzinnej atmosferze – mówiła.

Fot. UMWM

Gwiazdami wieczoru byli Janusz Garncarczyk i Kinga Karasińska, właściciele renomowanego Cook Nook - Studio Kulinarne z Nowego Sącza. Uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną okazję podglądania pracy profesjonalnych kucharzy i uczestnictwa w procesie przygotowywania tradycyjnych potraw. Powstałe dania nie tylko zachwycały pięknym wyglądem, ale również rozpieszczały podniebienia niezapomnianym smakiem.

Źródło/Fot. UMWM

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka