wtorek, 12 lipca 2022 14:56

Filmy, warsztaty, autobus pełen zabaw, czyli Dni Św. Kingi w Mediatece

Autor Tomasz Stępień
Filmy, warsztaty, autobus pełen zabaw, czyli Dni Św. Kingi w Mediatece

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł oraz wielicka biblioteka serdecznie zapraszają na wspólne świętowanie Dni Św. Kingi w Mediatece w dniach 22-24 lipca 2022. Atrakcji nie zabraknie.

– W piątkowy wieczór spotkamy się na promocji książki „Skarbiec wiedzy”, a w sobotę i niedzielę czeka na was moc atrakcji czytelniczo – kreatywnych dla małych i dużych – zachęca do udziału w wydarzeniach Agnieszka Gruszczelak z wielickiej Mediateki.

W sobotę miłośnicy książek będą mogli poszperać w nowościach i zaopatrzyć się w książki wydawnictwa BLIŻEJ PRZEDSZKOLA - wychowanie i edukacja, a także dobrze się bawić zna stoisku „Kalejdoskop kolorów i kształtów”, które przygotuje  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Sobotnie świętowanie zakończy się w Kinie Wielicka Mediateka filmem animowanym „Minionki: Wejście Gru” o godz. 15.00.

W niedzielę będzie bardzo kreatywnie, bo uczestników czeka spotkanie z Żywą Pracownią podczas rodzinnych warsztatów zabawkarskich zatytułowanych "Rzecz o transporcie soli w kopalni". Ponadto wszyscy, młodzi i pełni energii za sprawą animatorek dowiedzą się, co to prawdziwa i szalona zabawa. Wszystkich zmęczonych, ale w dalszym ciągu żądnych atrakcji Mediateka zaprasza na aż trzy seanse filmowe: „Jeżyk i przyjaciele”, „Niezgaszalni” oraz „Pamiętnik Tatusia Muminka”.

W czasie Dni Kingi będziecie mogli również skorzystać z wypożyczalni biblioteki, które będą czynne: sobota 10:00 – 15:00 oraz niedziela 13:00 – 17:00.

Wszystkiemu będą towarzyszyć akcje:  „Wymień się” książkami, „Dywanowe poczytajki” oraz „Letnia czytelnia” z Justi Cafe.

Szczególną atrakcją towarzyszącą świętowaniu Dni Kingi będzie wizyta „Happy Busa”, który zagości na Placu Skulimowskiego przed Mediateką od 21 do 23 lipca. W tych dniach od godz. 10 do 17 najmłodsi będą mogli skorzystać z wielu atrakcji: warsztatów, animacji i zajęć sportowych pod okiem animatorów. Na przybyłych czekać będą w tym czasie: autobus pełen zabaw, dmuchańce, zjeżdżalnie, klocki plenerowe, czy malowanie twarzy.

Serdecznie zapraszamy!

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje