wtorek, 14 września 2021 11:37

Finał nocnych poszukiwań w Zakopanem

Autor Edyta Sowa
Finał nocnych poszukiwań w Zakopanem

Wczoraj do późnych godzin nocnych poszukiwano mieszkańca Zakopanego. 56- latek wyszedł z domu i istniała obawa, że może popełnić samobójstwo. Akcja poszukiwawcza, w której brało udział ponad 40 osób; policjanci, strażacy, ratownicy GOPR trwała 6 godzin.

Poszukiwania mieszkańca Zakopanego zakończyły się pomyślnie. Po tym, jak wyszedł z domu, mając myśli samobójcze, nawiązał jednak kontakt z rodziną, która kilka godzin wcześniej zaniepokojona poinformowała policję o jego zaginięciu. Próbowano też nawiązać z nim kontakt telefoniczny, ale nie odbierał telefonu. Policja i ratownicy podzieleni na grupy przeczesywali las w okolicy drogi pod Reglami.

Do akcji użyto dronów, quadów, aut terenowych, wykorzystywano również urządzenia do lokalizacji. Poszukiwania trwały do godz. 2 w nocy, ale nie przyniosły skutku, dopiero kiedy zaginiony zgłosił się sam, zostały zakończone.

Jak podaje miejscowa policja podobna sytuacja miała miejsce 2 dni wcześniej, w rejonie Butorowego Wierchu, na szczęście poszukiwanego również udało się odnaleźć.

foto. KPP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje