poniedziałek, 25 lipca 2022 06:59

Fizjoterapia uroginekologiczna w Krakowie - Centrum Osteohelp.pl już otwarte!

Autor Artykuł sponsorowany
Fizjoterapia uroginekologiczna w Krakowie - Centrum Osteohelp.pl już otwarte!

Świetna wiadomość dla osób cierpiących na dolegliwości układu moczowo — płciowego! Fizjoterapia uroginekologiczna jest już dostępna w Centrum Osteohelp.pl przy ulicy ul Limanowskiego 15 w Krakowie. Można zapisywać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego bez ryzyka wyznaczania odległych terminów, jak to ma miejsce w placówkach działających w ramach NFZ. Klinikę wyróżnia empatyczne podchodzenie do każdego pacjenta. Umów się na wizytę, by jak najszybciej i bez stresu wyleczyć schorzenia w obrębie miednicy lub zapobiec ich występowaniu w przyszłości. Sprawdź, jakie znaczenie dla Twojego zdrowia i samopoczucia ma fizjoterapia.

  1. Czym zajmuje się fizjoterapia uroginekologiczna?
  2. Problemy narządów miednicy mniejszej
  3. Nietrzymanie moczu — problem wstydliwy, lecz powszechny
  4. Fizjoterapeuta uroginekologiczny — jak przebiega wizyta?

W Polsce schorzenia i dolegliwości natury intymnej nadal są dość wstydliwym tematem. Niektóre osoby cierpią z powodu problemów związanych na przykład z nietrzymaniem moczu, ale nie robią nic, by poprawić komfort życia. Fizjoterapia uroginekologiczna to stosunkowo młoda dziedzina medycyny. Problemy w obrębie miednicy mogą pojawić się u osób w różnym wieku. Dzięki fizjoterapii uroginekologicznej można też w odpowiedni sposób przygotować się do porodu, a także szybko dojść do siebie po porodzie siłami natury lub po cesarskim cięciu.

Czym zajmuje się fizjoterapia uroginekologiczna?

Fizjoterapeuta uroginekologiczny najczęściej prowadzi terapie związane z problemem nietrzymania moczu. Można się do niego zgłosić, gdy cierpi się na obniżenie narządu rodnego, nietrzymanie stolca i nietrzymanie gazów.

W czasie fizjoterapii uroginekologicznej kobiety będą przygotowywane do porodu, dzięki czemu mają szansę na szybki powrót do normalnego życia. Kobiety bardzo często narzekają na dolegliwości bólowe i dyskomfort po nacięciu krocza. Długotrwałe dochodzenie do siebie, bez specjalistycznej pomocy, z pewnością ma negatywny wpływ na jakość życia, a poza tym może zniechęcać kobiety do powiększania rodziny w przyszłości.

W terapii uroginekologicznej bardzo ważne jest, by pacjenci możliwie szybko mogli wrócić do dawnej formy, ale nie można zapominać, że podczas terapii równie istotne jest zaangażowanie pacjenta.

Problemy narządów miednicy mniejszej

Dolegliwości i schorzenia w obrębie miednicy mniejszej są dość często zaskoczeniem dla pacjentów. Ogólnie rzecz biorąc, mało kto zakłada, że kiedyś może być potrzebna fizjoterapia uroginekologiczna. Wcześniejsze terapie, zazwyczaj prowadzone na własną rękę, nie musiały przynosić spodziewanych efektów. Dlatego tak ważne jest, by zawsze zwracać się na konsultację i terapię do specjalisty. Nie ma znaczenia, czy problem dotyczy bolesnych miesiączek, czy jakichkolwiek innych schorzeń narządów rodnych. Bolesne miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Pozbycie się dysfunkcji uroginekologicznych ma znaczący wpływ na poprawę jakości życia. Przykładem takich dysfunkcji może być rozejście spojenia łonowego.

Nietrzymanie moczu — problem wstydliwy, lecz powszechny

Problem nietrzymania moczu zazwyczaj pojawia się u osób w wieku średnim i starszym. W przypadku młodszych kobiet może mieć związek z ciążą i porodem. W tym przypadku fizjoterapia uroginekologiczna w ciąży sprawi, że pacjentka wróci do normalnego życia zdecydowanie szybciej, niż kobiety, które nie skorzystały z możliwości, jakie niesie ze sobą fizjoterapia uroginekologiczna.

Nietrzymanie moczu to schorzenie, którego pacjentka na ogół się wstydzi. Niestety, nadal zbyt wiele osób nie wie, na czym polega fizjoterapia uroginekologiczna. Chcą poprawić kondycję mięśni dna miednicy, ale nie za bardzo wiedzą, jak to zrobić. Tymczasem wysiłkowe nietrzymanie moczu, a także każdy inny rodzaj tej dolegliwości, mogą generować wiele stresujących sytuacji. By ich uniknąć, człowiek rezygnuje z wielu dotychczasowych aktywności. Sytuacja takiego pacjenta lub pacjentki jest trudna, gdyż wymusza unikanie wielu przyjemności i wycofanie się z życia społecznego.

Fizjoterapia uroginekologiczna jest szczególnie ważna dla kobiet w okresie okołomenopauzalnym. To właśnie w tym czasie najczęściej występują dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu, może wystąpić obniżenie narządów rodnych, a także nieregularne i wyjątkowo bolesne miesiączkowanie. Z bolesnym miesiączkowaniem może łączyć się też to, że krwawienie trwa zdecydowanie dłużej niż u młodszych kobiet.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny — jak przebiega wizyta?

Fizjoterapeuta urologiczny w pierwszej kolejności przeprowadzi wywiad z pacjentem. Ważne jest, by pacjent szczerze rozmawiał o dręczących go dolegliwościach i schorzeniach. Trzeba będzie powiedzieć, jakie były stosowane terapie, czy były przeprowadzane jakiekolwiek konsultacje i czy było wdrażane leczenie. Trzeba będzie poddać się analizie postawy całego ciała. Ważna będzie kondycja kręgosłupa, tor oddychania oraz sprawdzenie, jak wygląda praca mięśni brzucha. Istotne jest zbadanie mięśni dna miednicy, przy czym badanie przezpochwowe nie zawsze musi być przeprowadzane.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka