czwartek, 7 marca 2024 08:23

Powiat Wielicki zorganizował Forum Przedsiębiorców Powiatu Wielickiego [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Powiat Wielicki zorganizował Forum Przedsiębiorców Powiatu Wielickiego [WIDEO]

W piątek, 1 marca w Hotelu Soray odbyło się Forum Przedsiębiorców Powiatu Wielickiego. Spotkanie było okazją, aby zapoznać się z możliwością uzyskania wsparcia na działalność biznesową i integracji lokalnych przedsiębiorców.

Uczestników spotkania powitała Monika Rzuciło, dyrektor PUP w Wieliczce. O idei organizowania Forum Przedsiębiorców Powiatu Wielickiego mówił starosta wielicki Adam Kociołek, który podkreślił, że tak jak kiedyś sól, tak teraz bogactwem regionu są powstające tu firmy.

Rynek pracy w powiecie wielickim jest bardzo zróżnicowany. Z jednej strony to oddziały olbrzymich firm, które swoje siedziby ulokowały w strefach aktywności gospodarczej w Brzegach czy Podłężu. Z drugiej strony - to niewielkie placówki, które często prowadzą działalność dla pobliskiego Krakowa i rozwijającego się bardzo intensywnie lokalnego rynku usług. O tym, jakie są możliwości uzyskania wsparcia w prowadzonej działalności mówili zaproszeni goście: Roman Wcisło, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich UMWM w Krakowie, Monika Gucwa i Katarzyna Piech z WUP w Krakowie, które zaprezentowały programy "Żyj i Pracuj w Małopolsce" oraz "Pracownicy Najlepsza Inwestycja".

Forum przedsiębiorców / fot. PUP w Wieliczce

O możliwości uzyskania ulgi podatkowej dla przedsiębiorców działających w ramach Polskiej Strefy Inwestycyjnej mówił Jacek Liguziński z Krakowskiego Parku Technologicznego, natomiast o wsparciu PFRON dla pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami oraz pracodawców z niepełnosprawnościami - Bartosz Grucel.

Po przerwie kawowej, która była czasem na rozmowy pomiędzy przedsiębiorcami i gośćmi forum, o możliwości uzyskania wsparcia z grantu rządowego na automatyzację i robotyzację mówił Piotr Folwarczny z firmy Crido.

Forum, zorganizowanym w hotelu Soray w Wieliczce, towarzyszyły stoiska Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego, który przygotował ofertę dla młodych, w ramach pilotażowego projektu Ekspres Praca oraz firm oferujących ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami.

W Forum wziął udział sekretarz powiatu wielickiego Rafał Ślęczka i przedstawiciele Kopalni Soli "Wieliczka" z prezesem Pawłem Nowakiem na czele. Organizatorem Forum były Powiat Wielicki i Powiatowy Urząd Pracy w Wieliczce.

fot. PUP w Wieliczce

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka