wtorek, 11 października 2022 09:59

Fotel kosmetyczny — na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów?

Autor Artykuł sponsorowany
Fotel kosmetyczny — na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów?

Planujesz otwarcie własnego salonu kosmetycznego? Ważnym etapem przygotowań jest zakup niezbędnego wyposażenia. Szczególną uwagę należy poświęcić wyborowi fotela kosmetycznego, który ma spory wpływ m.in. na komfort pracy i zadowolenie klientów. Sprawdź, jakie kwestie powinny być istotne podczas poszukiwań profesjonalnego fotelu do gabinetu kosmetycznego.

Funkcjonalność

W pierwszej kolejności należy pomyśleć o tym, żeby kosmetyczny fotel był dostosowany do specyfiki salonu. Przykładowo podczas wykonywania pedicure przydatną opcją z pewnością będzie regulacja podnóżka. Z kolei mebel dla kosmetyczki, która zajmuje się przede wszystkim zabiegami na twarz, powinien być wyposażony w systemy regulacji np. wysokości i odchylenia zagłówka.

Budowa

Podczas zakupów zdecydowanie warto zwrócić uwagę na budowę fotela kosmetycznego. To właśnie od tej kwestii w dużej mierze zależy łatwość regulacji mebla. W modelach manualnych położenie zagłówków, podnóżków i innych części konstrukcji można zmienić ręcznie. Dostępne są też fotele kosmetyczne hydrauliczne, które są wyposażone w specjalną dźwignię do regulacji wysokości. Sporą popularnością cieszy się także sprzęt elektryczny z silniczkami do regulacji poszczególnych elementów fotela.

Wygoda

Niezmiernie ważną kwestią podczas wyboru fotela powinien być komfort. Z punktu widzenia kosmetyczki oznacza to możliwość przyjęcia wygodnej pozycji podczas pracy, a także łatwy dostęp do klientów i elementów odpowiedzialnych za regulację mebla. Dla klientów ważne jest to, żeby czas spędzony w fotelu kosmetycznym zapewniał odprężenie. Z tego powodu mebel powinien mieć ergonomiczne kształty i być wykonany np. z przyjemnych w dotyku tkanin.

Design

Choć detale techniczne są niezwykle ważne, to podczas zakupów nie można zapominać również o designie mebli do salonu. W ofercie sklepu online ActiveShop można znaleźć fotele kosmetyczne o bardzo nowoczesnym wyglądzie. Ponadto nie brakuje modeli w klasycznym stylu czy też pasujących do salonów urządzonych w modnym stylu glamour. W ten sposób można idealnie dopasować wygląd fotelu do pozostałych elementów wystroju gabinetu.

Jakość

Fotele kosmetyczne należą do tych elementów wyposażenia, w których przypadku zdecydowanie warto postawić na produkty wysokiej jakości. W ten sposób można zminimalizować ryzyko awarii, która mogłaby sparaliżować pracę salonu i spowodowałaby straty finansowe. Ponadto solidne meble posłużą dłużej, co może pozwolić uniknąć przedwczesnej wymiany sprzętu, a w konsekwencji zaoszczędzić pieniądze.

Cena

Podczas poszukiwań idealnego fotela na pewno warto wziąć pod uwagę ceny. Solidny mebel nie zawsze musi być bardzo drogi. Lepiej jednak uważać na zaskakująco niskie ceny, ponieważ niekiedy mogą oznaczać niezbyt wysoką jakość. Dobrym pomysłem może być postawienie na fotel z najkorzystniejszym stosunkiem jakości do ceny. Warto też sprawdzić opinie o produkcie, zwłaszcza że wiele cennych recenzji można znaleźć w Internecie.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka