czwartek, 24 listopada 2022 07:30

[Foto] Takiej uroczystości w powiecie nowosądeckim jeszcze nie było! To największa inwestycja w regionie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Foto] Takiej uroczystości w powiecie nowosądeckim jeszcze nie było! To największa inwestycja w regionie

W poniedziałek (21 listopada) oficjalnie została oddana do użytku i uroczyście otwarta hala sportowa ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach.

Takiej uroczystości jeszcze nie było w powiecie nowosądeckim! Ale też taką inwestycję trudno znaleźć w całej Małopolsce. W poniedziałek (21 listopada) oficjalnie została oddana do użytku i uroczyście otwarta hala sportowa ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Gospodarzem spotkania, na które przybyli ministrowie, posłowie, senator, włodarze sądeckich miast i gmin, radni powiatowi oraz szefowie służb mundurowych był starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

– To największa inwestycja na terenie Powiatu Nowosądeckiego

– mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

– Hala jest nowoczesna i pełnowymiarowa, z zapleczem sportowym. Można w niej rozgrywać mecze piłki halowej, siatkowej, koszykowej, nożnej, zaplanować rozgrywki w unihokeja, tenisa ziemnego i stołowego. Obiekt jest przeznaczony dla uczniów szkół powiatowych, ale również dla mieszkańców i zespołów sportowych. Już dzisiaj miałem zapytania od klubów sportowych, które chcą tutaj trenować w ferie i wakacje. Oczywiście jest miejsce dla kibiców, ścianka wspinaczkowa, prysznice, szatnie i parking. W hali znajduje się również nowoczesna strzelnica na osiem stanowisk. To pierwszy etap inwestycji. Jeszcze w listopadzie ogłosimy przetarg na budowę zewnętrznej części lekkoatletycznej. Znajdą się tutaj: boisko wielofunkcyjne, korty tenisowe, nowoczesne boisko do squasha, bieżnie, rzutnie, skocznia w dal i wzwyż, miejsce do pchnięcia kulą, pełnowymiarowy basen na 25 metrów, w którym woda będzie podgrzewana. Tym samym powstanie piękne Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach – z tego, co wiem, w Małopolsce nie ma takiego obiektu. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania hali ze strzelnicą. Dziękuję oczywiście wykonawcom –Firmie Budowlanej – GURGUL na czele z właścicielem Piotrem Gurgulem, kierownikowi budowy Arkadiuszowi Wojtasowi oraz projektantowi – dr. Inż. arch. Mateuszowi Maneckiemu z Autorskiej Pracowni Projektowej MANECKI.

Starosta przypomniał również, że obiekt został niemal w całości wybudowany ze środków zewnętrznych, a inwestycja nie obciążyła budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

– To niespotykane, aby takie obiekty udało się budować niemal w całości ze środków zewnętrznych! Całkowita wartość inwestycji to 13 milionów 307 tysięcy złotych

– mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

– Zdobyliśmy dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 4,5 miliona złotych, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 6,3 miliona złotych. Pozostała kwota to pieniądze ze sprzedaży działek powiatowych. Dzięki pozyskanym środkom, nie musieliśmy obciążać budżetu powiatowego.

Podczas uroczystości wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, grupy taneczne i akrobatyczne oraz młodzież Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Staroście gratulowali ministrowie, posłowie, senator i wicewojewoda. Z prezentami przybyli również burmistrzowie i wójtowie z Sądecczyzny oraz starosta limanowski. Nie mogło zabraknąć tortu w kształcie hali, który pokroił starosta Marek Kwiatkowski i Iwona Sikorska – dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Obiekt poświęcił ksiądz Tadeusz Celusta - proboszcz Parafii Marcinkowice, a w spotkaniu wzięli też udział: ksiądz Józef Babicz – prałat Parafii Marcinkowice i ksiądz dr Sebastian Musiał - wikariusz parafii pw. Św. Wawrzyńca w Wojniczu.

Inff. SPNS/Fot. Maria Olszowska

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje