środa, 26 października 2022 06:02

[FOTO, VIDEO] Samochód zderzył się z autobusem w tunelu Trasy Łagiewnickiej. 20 osób rannych. Na szczęście były to tylko ćwiczenia

Autor Mirosław Haładyj
[FOTO, VIDEO] Samochód zderzył się z autobusem w tunelu Trasy Łagiewnickiej. 20 osób rannych. Na szczęście były to tylko ćwiczenia

25 października w godzinach od 21.00 do 02.00 w jednym z tuneli Trasy Łagiewnickiej, pomiędzy ul. Turowicza a ul. Zakopiańską, odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe pod nazwą „Trasa 2022”.

Wzięły w nich udział zastępy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa, przedstawiciele Trasy Łagiewnickiej SA w Krakowie, MPK w Krakowie oraz służb współdziałających.

Ćwiczenia obejmowały realizację dwóch bloków tematycznych – działań ratowniczych podczas wypadku masowego z udziałem dużej liczby osób poszkodowanych oraz realizacji działań specjalistycznych w zakresie ratownictwa medycznego, technicznego, chemiczno-ekologicznego.

Przypominamy, to tylko ćwiczenia. Zderzenie samochodu z autobusem w tunelu Trasy Łagiewnickiej. 20 osób poszkodowanych, trwa akcja ratunkowa Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Tunele Trasy Łagiewnickiej zamknięte.

Opublikowany przez Kraków PL Wtorek, 25 października 2022

W ćwiczeniach udział wzięło blisko 100 strażaków i 25 pojazdów specjalistycznych z Krakowa i Oświęcimia. Grupy specjalistyczne PSP SGRChem-Eko Kraków 6, SGRChem-Eko Oświęcim, SGRTech Kraków, GRMed Małopolska 1.

Fot. i inf.: UM Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje