poniedziałek, 18 maja 2020 14:54

Frycowa. Zderzenie sześciu samochodów. Dwie osoby ranne

Autor Marzena Gitler
Frycowa. Zderzenie sześciu samochodów. Dwie osoby ranne

Duże utrudnienie na drodze wywołał poranny wypadek na DK 75 we Frycowej. Bus zderzył się z osobówką, która uderzyła w kolejne auto. Po chwili doszło do dodatkowej kolizji trzech innych pojazdów osobowych. Policja zorganizowała objazdy przez Kamionkę.

18 maja około godziny 9.39 we Frycowej doszło do poważnego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Renault, jadąc w kierunku Nowego Sącza, najechał na stojące suzuki, które wpadło na osobowe audi A3. Siła uderzenia wywróciła Suzuki na dach. Droga krajowa nr 75 na dwie godziny była zablokowana w obu kierunkach. Policja zorganizował objazdy przez Kamionkę.

Pojazdami podróżowało łącznie cztery osoby. Dwie z nich  wymagały pomocy medycznej. Na miejsce przybyła JRG nr 1 i 2 z Nowego Sącza oraz OSP Nawojowa, Policja i Pogotowie. Jak się okazało, wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala na badania.

Prawie w tym samym czasie również we Frycowej doszło do kolizji trzech kolejnych aut. Według ustaleń Policji kierujący BMW nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go peugeota, a ten uderzył następnie w samochód marki Kia Venga. Na szczęście obeszło się bez urazów.

inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje