czwartek, 18 listopada 2021 11:47

Nowy Targ. Muzyczny maraton z Edytą Górniak, Darią Zawiałow, Rafałem Szatanem - miasto zaprasza na 3 -dniową artystyczną ucztę

Autor Edyta Sowa
Nowy Targ. Muzyczny maraton z Edytą Górniak, Darią Zawiałow, Rafałem Szatanem - miasto zaprasza na 3 -dniową artystyczną ucztę

W Nowym Targu odbędzie się weekendowy muzyczny maraton m.in.: z Edytą Górniak, Darią Zawiałow, Rafałem Szatanem, zagrają 2 orkiestry pod wodzą świetnych dyrygentów. Miasto zaprasza na 3 -dniową muzyczną ucztę, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

W końcu zostaną otwarte wrota Miejskiego Centrum Kultury, nowego obiektu kulturalnego na mapie Podhala. Nie do końca jest to miejsce nieznane mieszkańcom, bo budynek przeszedł po prostu metamorfozę, za to jaką! Modernizacja trwała 2 lata, przebudowano niemal wszystko, ale sercem byłego MOK-u jest imponująca sala widowiskowa z 500 miejscami siedzącymi. Inwestycja pochłonęła 35 mln.

Stąd Gala Otwarcia musi być huczna! Na początek: Koncert Muzyki Filmowej, który odbędzie się już w ten piątek 19.11 br. Zaprasza sam Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, ale i Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu Andrzej Lichosyt. W planie jest cykl weekendowych spotkań muzycznych: jutro czyli na piątkowym koncercie zagra Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz zaśpiewają goście specjalni: Edyta Górniak, Mietek Szcześniak, Ania Byrcyn i Rafał Szatan.

Z kolei w sobotę do Nowego Targu zawita Daria Zawaiłow, która swoim występem o godz. 20 uświetni program weekendowych imprez.

A w niedzielę 21.11. br. o godz.18.00 na sali widowiskowej MCK w Nowym Targu odbędzie się koncert Tribute to Krzysztof Krawczyk. Z Orkiestrą OKSAC pod batutą Mateusza Walacha, a zaśpiewają: Ali Al-Ani, Balay, Beata Beti Bełtowska, Jagoda Kret, Magda Panek, Justyna Pustówka, Piotr Szewczyk, Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt.

Bilety na wydarzenia muzyczne są jeszcze do nabycia, w więcej info na MCK Nowy Targ.

foto. UM Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje