sobota, 7 października 2023 05:05

Gdów: Przedszkolaki na "spacerze serc"

Autor Patryk Trzaska
Gdów: Przedszkolaki na "spacerze serc"

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gdowie przybyły dziś na gdowski Rynek w "spacerze serc" - inicjatywie zorganizowanej w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej pn. Czytamy z Sercem, która odbywa się w ramach Światowego Dnia Serca oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Dzieci przyniosły przygotowane serduszka, które symbolicznie zasadziły wokół choinki i wypuściły w górę czerwone balony.

W ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej pn. Czytamy z Sercem, która odbywa się w ramach Światowego Dnia Serca oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania pracownicy gdowskiej biblioteki odwiedzili również Szkołę Podstawową w Niegowici, gdzie przeprowadzili specjalną  lekcję biblioteczną  wśród dzieci z oddziałów przedszkolnych.   W czasie zajęć nie zabrakło  prezentacji najważniejszych informacji na temat budowy i funkcjonowania serca i  pokazu urządzeń medycznych, które wykorzystywane są do diagnozowania i leczenia chorób serca. Natomiast w Przedszkolu Samorządowym w Gdowie zorganizowano spotkanie z Pielęgniarką, podczas którego dzieci wysłuchały „Bajki o sercu" i poznały pracę pielęgniarki oraz prezentację podstawowych urządzeń medycznych.

Inf./fot. Gmina Gdów

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka