wtorek, 27 lutego 2024 07:24

Gdy ratownicy zobaczyli bójkę, zatrzymali karetkę i ruszyli z pomocą. Wszystko przez... szczoteczki do zębów

Autor Mirosław Haładyj
Gdy ratownicy zobaczyli bójkę, zatrzymali karetkę i ruszyli z pomocą. Wszystko przez... szczoteczki do zębów

Złodzieje, którzy ukradli z podgórskiej drogerii elektryczne szczoteczki do zębów, są w rękach policji. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

W środę (21 lutego) do jednej z podgórskich drogerii weszła para, która pod pozorem robienia zakupów chowała w odzieży wierzchniej artykuły do higieny jamy ustnej, w głównej mierze elektryczne szczoteczki do zębów. Ich zachowanie zauważył pracownik ochrony drogerii. Kiedy para zaczęła biec w kierunku wyjścia bez zamiaru płacenia za towar, pracownik ochrony wybiegł za nimi i już na zewnątrz sklepu złapał mężczyznę. Ten na próbę ujęcia odpowiedział agresją i przemocą fizyczną.

-Po chwili do ataku na pracownika ochrony dołączyła także towarzyszka mężczyzny. Szarpanina trwała kilka minut, w pewnym momencie z przejeżdżającej w pobliżu karetki pogotowia, wybiegło dwóch ratowników medycznych, którzy pomogli ochroniarzowi obezwładnić sprawców kradzieży. Na miejsce przybył policyjny patrol wezwany w międzyczasie przez jednego z pracowników drogerii

-relacjonują policjanci i dodają:

-Złodziejska para została przewieziona do Komisariatu V, gdzie przeprowadzone zostały policyjne czynności. Sprawcami okazali się 38-letni mieszkaniec Rącznej oraz 36-letnia mieszkanka Krakowa. Nie była to ich pierwsza kradzież w tej drogerii, wcześniej ich łupem padał podobny asortyment. Oboje usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny i kobiety dozór oraz wydał zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Inf. i foto: policja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka