poniedziałek, 29 marca 2021 11:48

Gdzie kupić testy kasetkowe do wykrywania przeciwciał?

Autor Artykuł sponsorowany
Gdzie kupić testy kasetkowe do wykrywania przeciwciał?

Dostępność szybkich testów na koronawirusa jest obecnie większa, niż jeszcze pół roku temu. Zdawać by się mogło, że w tym momencie każdy może wykonać badanie na obecność wirusa bez wychodzenia z domu. Z jednej strony rzeczywiście tak jest. Z drugiej trzeba uważać na to, czym się badamy, kiedy to robimy i w jaki sposób.

O czym warto pamiętać przy kupowaniu testów?

Jak działają testy kasetkowe do wykrywania przeciwciał koronawirusa SARS-CoV-2?

Testy serologiczne pozwalają na wykrycie obecności przeciwciał koronawirusa. Przeciwciała to białka, które wytwarza nasz organizm w kontakcie z patogenem. W pierwszej kolejności wytwarzane są przeciwciała IgM. Ich obecność we krwi może więc świadczyć o aktywnej infekcji. Z czasem przeciwciała IgM są zastępowane przez przeciwciała klasy IgG, które mogą utrzymywać się w ciele przez dłuższy czas.

Jak długo? Niestety wyniki badań nie są jednoznaczne. Jednorazowe przebycie choroby COVID-19 wcale nie chroni przed ponownym zachorowaniem po pewnym czasie. Z tego względu testy robione z próbki krwi warto powtarzać co jakiś czas. Wynik testu pozwala określić z dużym prawdopodobieństwem, czy organizm aktualnie walczy z infekcją, czy też zachował informacje o jej przebyciu, lecz obecnie nie jest zagrożony.

Czy warto stosować testy na przeciwciała kupowane w sklepach stacjonarnych?

Testy kasetkowe warto kupować w sprawdzonych miejscach. Mogą to być wyspecjalizowane sklepy internetowe lub apteki. Czy oznacza to, że test na koronawirus zakupiony w dyskoncie spożywczym nie będzie działać? Nie. Trudniej będzie Ci jednak uzyskać fachową poradę dotyczącą jego stosowania na miejscu.

Kolejnym minusem zakupów stacjonarnych jest ograniczona dostępność testów. Często są one wykupywane natychmiast. Zamiast więc ulegać ogólnej panice i tworzyć zapasy na wszelki wypadek, lepiej znaleźć w Internecie sklep, który prowadzi sprzedaż na okrągło. Gdy rzeczywiście będziesz podejrzewać infekcję, możesz wtedy zamówić test bez wychodzenia z domu.

Podejrzewasz zakażenie? Masz objawy COVID-19? Kiedy lekarz zleci test genetyczny?

Najpewniejszą metodą diagnostyczną wciąż pozostają testy molekularne (genetyczne) wykonywane metodą RT-PCR. To one stanowią punkt odniesienia dla skuteczności testów innego rodzaju. Z tego względu ich czułość i swoistość określa się na 100%. Lekarze zlecają je jednak tylko tym pacjentom, u których podejrzenie zakażenia jest wyraźne. W praktyce sprowadza się to do osób wykazujących objawy lub tych, które miały kontakt z osobą chorą na COVID-19, co potwierdzono wynikiem badań laboratoryjnych.

Jeśli chcesz skorzystać z testów wykonywanych w laboratorium na własną rękę,testy musisz liczyć się z kosztem kilkuset złotych. Niestety badania takie czasem trzeba powtarzać. A to mnoży wydatki związane z realizacją takiego celu.

Czym różnią się testy serologiczne na obecność przeciwciał od testów antygenowych?

Testy kasetkowe mogą przybierać różnorodną postać. Oprócz testów serologicznych do wykrywania przeciwciał można również kupić testy wykrywające antygeny. Czym różnią się jedne od drugich? Testy antygenowe wykonuje się, jeśli występują objawy zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Minister Zdrowia wskazał, że antygenowe testy na koronawirus są taką samą podstawą diagnostyczną, jak testy molekularne. Wynik dodatni nie będzie jednak uznawany za diagnozę u osób bezobjawowych.

testy kasetkowe

Testy serologiczne wykonuje się raczej w celach przesiewowych. Organizmy ludzkie wytwarzają przeciwciała w różnym tempie. Jeśli dwie osoby zarażą się w tym samym momencie, u jednej z nich przeciwciała klasy IgM mogą być wytworzone już po kilku dniach, a u drugiej dopiero po dwóch tygodniach. Z tego względu nawet dobra jakościowo próbka krwi pobrana w sterylnych warunkach nie pozwala stwierdzić ze stuprocentową pewnością, czy doszło do infekcji. Wynik ujemny może wynikać z tego, że ciało nie zdążyło jeszcze zareagować.

Gdzie kupisz różne rodzaje testów na koronawirusa?

Sprawdzonym źródłem testów kasetkowych jest sklep internetowy Testnakoronawirus.pl. Można tam znaleźć zarówno dobre testy serologiczne, jak i testy antygenowe. Ostatnio w sklepie obok testów do wykrywania antygenów w wymazie z nosogardzieli pojawiły się testy antygenowe ze śliny. Dzięki temu cała procedura testowa może być znacznie bardziej komfortowa, co nie wpływa negatywnie na jej skuteczność.Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje