wtorek, 23 marca 2021 13:48

Gdzie kupować akcesoria i sprzęt tenisowy?

Autor Artykuł sponsorowany
Gdzie kupować akcesoria i sprzęt tenisowy?

Z uwagi na to, że coraz więcej Polaków osiąga ogromne sukcesy w tenisie, dyscyplina ta staje się w naszym kraju coraz popularniejsza. Już od niemal dwóch dekad prężnie rozwija się infrastruktura, pojawia się coraz więcej kortów, a jak grzyby po deszczu rośnie liczba sklepów i e-sklepów ze sprzętem tenisowym, odzieżą i akcesoriami, niezbędnymi na korcie. Gdzie kupować te produkty: stacjonarnie czy przez internet?

Sklepy internetowe

Internetowy sklep tenisowy ma szereg zalet, które stanowią o jego przewadze nad klasycznym, stacjonarnym punktem. Przede wszystkim asortyment e-sklepu jest z reguły znacznie bogatszy, bo nie ogranicza go metraż budynku. W ofercie może się zatem znaleźć kilkadziesiąt-kilkaset modeli każdego produktu (rakiety, butów, piłek, odzieży), dzięki temu każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Sklep internetowy działa przez całą dobę, by zrobić w nim zakupy wystarczy urządzenie z dostępem do internetu, np. telefon lub laptop. Atutem zakupów przez internet są regularne sezonowe wyprzedaże, promocje i obniżki cen na końcówki kolekcji. Zakupiony towar, jeśli nie spełni naszych oczekiwań, można zwrócić lub wymienić na inny.

Sklepy stacjonarne

Z kolei stacjonarny sklep tenisowy posiada zalety, których nie ma e-sklep. Do najważniejszych z nich zaliczyć można możliwość przymierzenia, dotknięcia i zobaczenia na żywo, jak wygląda produkt czy sprzęt. W przypadku rakiety tenisowej na miejscu można zobaczyć, czy jest odpowiednio wyważona oraz jej długość pasuje do naszego wzrostu. W sklepie stacjonarnym można skorzystać z pomocy pracowników, którzy są wykwalifikowani w swoim fachu i potrafią rzetelnie doradzić, co wybrać - zarówno osobie początkującej czy juniorowi, jak i zawodowym graczom.

Funkcjonalne 2w1: e-sklep z punktem odbioru osobistego

Niektóre sklepy z akcesoriami i sprzętem tenisowym sprytnie łączą w sobie cechy sklepu internetowego i stacjonarnego. W takim sklepie można bez wychodzenia z domu i o dogodnej dla nas porze zamówić coś przez internet, a odebrać to w stacjonarnym salonie sprzedaży lub punkcie odbioru w dogodnym dla nas mieście. Atutem tego rozwiązania jest możliwość przymierzenia i zobaczenia, jak wygląda zamówiony przez nas przedmiot i ewentualny jego zwrot od razu na miejscu, jeśli nie spełnia naszych oczekiwań.

Gdzie robić zakupy?

Gdzie kupować sprzęt i akcesoria do tenisa? Bez względu na to, czy jesteśmy fanami zakupów stacjonarnych, czy robimy je tylko i wyłącznie przez internet, dobry sklep tenisowy powinien posiadać następujące cechy:

  • szeroki wybór - im większy wybór, tym większa szansa, że klient - nawet najbardziej wymagający lub poszukujący wyspecjalizowanego produktu - znajdzie w nim coś dla siebie. Tutaj przewagę mają sklepy internetowe, bo ich asortyment jest znacznie bogatszy niż punktów stacjonarnych.
  • profesjonalne doradztwo - zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, klient może skorzystać z pomocy doradcy. W razie wątpliwości, jaki model rakiety czy butów kupić lub też co sprawić zawodowemu graczowi tenisa na urodziny, podpowiedzą oni najlepsze rozwiązanie,
  • topowi producenci i uznane marki - warto zainwestować w solidny sprzęt tenisowy, który posłuży nam lata, dlatego najlepiej postawić na produkty od wyspecjalizowanych w tym temacie marek, takich jak Wilson, Head, Babolat, Dunlop, Yonex czy Asics. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, znajdzie się asortyment od tych brandów.
Sport

Sport - najnowsze informacje