niedziela, 19 kwietnia 2020 14:08

Gemini Park Tarnów przekaże maseczki FFP3 szpitalowi w Dąbrowie Tarnowskiej. Maseczki trafią też do seniorów

Autor Marzena Gitler
Gemini Park Tarnów przekaże maseczki FFP3 szpitalowi w Dąbrowie Tarnowskiej. Maseczki trafią też do seniorów

Gemini Holding, właściciel Gemini Park Tarnów, organizuje pomoc dla 3 szpitali w Polsce. Część z niej trafi do szpitala zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej. W najbliższych dniach personel medyczny otrzyma dostawę wielorazowych maseczek FFP3.

Maseczki te, dzięki specjalnym filtrom, zapewniają najwyższy poziom ochrony dróg oddechowych, przede wszystkim przed zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi, w tym przed wirusami i bakteriami.  To również sprzęt ochronny, o który najczęściej proszą pracownicy służby zdrowia w Polsce.

- Od ponad miesiąca jesteśmy w kontakcie z reprezentantami magistratu, organizacjami i przedstawicielami służb, wspierając lokalne inicjatywy, w zakresie na który pozwalają nam nasze możliwości. Przekazaliśmy również pomoc do Urzędu Miasta, która trafiła do tarnowskich dzieci i młodzieży. Tym razem zwracamy się w kierunku szpitala i jego pracowników, którzy od kilku tygodni ratują życie chorych na COVID-19 - mówi Joanna Rzepecka-Zienko, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tarnów.

- Już w najbliższych dniach do placówki dojedzie transport maseczek wielokrotnego użytku z filtrami FFP3. Sprzęt ochronny zasili zapasy szpitala, a docelowo trafi w ręce m.in. lekarzy i pielęgniarek, którzy są na pierwszej linii ognia w walce z koronawirusem - dodaje.

Jak podkreśla Rzepecka-Zienko, taka pomoc jest niezbędna. - W tych trudnych chwilach, musimy działać wspólnie, szukać sposobów, aby pomóc tym, którzy chronią nasze życie z narażeniem własnego. Zaangażowanie społeczności lokalnej i firm we wsparcie jest więc kluczowe - mówi.

Wsparcie dla dąbrowskiego szpitala jest częścią większej akcji jaką organizuje Gemini Holding, której właścicielem jest Rafał Sonik - krakowski deweloper, do którego należą także centra handlowe w Tychach i Bielsku-Białej. Podobne dostawy z maseczkami trafią wkrótce też do szpitali zakaźnych w Krakowie oraz w Tychach.

Przygotowali maseczki dla seniorów

Ale to nie jedna akcja Gemini Park mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Od piątku, 14 kwietnia, w godzinach od 10 do 12 klienci po 65 roku życia mogą w galerii odebrać bezpłatne maseczki jednorazowe. - Tę pomoc kierujemy przede wszystkim do seniorów, którzy z różnych powodów nie zdążyli jeszcze zaopatrzyć się w środki ochronne. Z myślą o nich przygotowaliśmy kilka tysięcy sztuk maseczek - mówi przedstawicielka galerii. - Od ponad miesiąca dokładamy starań, aby zakupy w Gemini Park były w pełni bezpieczne. Powierzchnia galerii jest regularnie dezynfekowana, obowiązują u nas także zaostrzone zasady dotyczące czystości, a klienci mają do dyspozycji w kilku miejscach dozowniki z odkażaczami. Również nasi najemcy wprowadzili szereg zmian, które przeorganizowały zakupy. Prowadzimy też akcję edukacyjną zgodnie z zaleceniami GIS i Ministerstwa Zdrowia. Inicjatywa, z którą ruszyliśmy w piątek to kolejna odsłona tych działań, mająca na celu zapewnić naszym klientom ochronę podczas zakupów - dodaje.

Gemini Park Tarnów pomaga lokalnej społeczność w jeszcze jeden sposób. Na początku kwietnia centrum handlowe w ramach akcji "Tarnów pomaga - w związku z zagrożeniem koronawirusem" przekazało do Urzędu Miasta środki czystości i żywność.  Te z kolei podane zostały dalej do Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i jego podopiecznych, głównie do dzieci i młodzieży. Akcji partnerowało TESCO.

- Pomóc może każdy mieszkaniec Tarnowa. W regionie mamy dziś kilkadziesiąt aktywnych  inicjatyw wartych uwagi, w które można włączyć się bez wychodzenia z domu. Część z nich udostępniamy na naszym fanpage, który służy teraz także za tablicę informacyjną. Również dzwoniąc na infolinię 14 688 00 43 można dowiedzieć się, jak włączyć się w lokalne akcje - mówi Zienko.

mat. prasowe

Tarnów - najnowsze informacje